Firma PWSK nadzorowała pomiar czasu na zawodach sportowych – dużej imprezie zorganizowanej przez Xtraining Świat Przygody, która swój finał miała na rynku w Wiśle.   Bieg górski na dystansie 13km obejmował punkt kontrolny umieszczony na malowniczo położonych Trzech Kopcach.

Do pomiaru czasu wykorzystano system Elektroniczny Pomiar Czasu w Sporcie RFID stworzony przez inżynierów i programistów PWSK.

Bieg potwierdził ogromną przydatność urządzeń RFID w obsłudze imprez sportowych.  Dzięki nim, zawodnicy przybywający na metę rejestrowani byli na bieżąco w bazie danych, a ich wyniki prezentowane na dużym,  50” ekranie telewizyjnym.   Wspólna obserwacja wyników na bieżąco, uatrakcyjniła i dodatkowo podgrzała sportową atmosferę imprezy.

Pomiar czasu – konfiguracja urządzeń

Każdy z zawodników posiadał numer startowy z przytwierdzonymi znacznikami (tagami, chipami) RFID.   Te radiowe etykiety, nie wymagające zasilania, zapewniają doskonały zasięg odczytu i  wyniki pomiaru.

Na mecie rozmieszczone zostały na stojakach anteny RFID dalekiego zasięgu.  Dzięki ich płynnej regulacji, możliwe było precyzyjne dostrojenie wymaganego zasięgu i sposobu pracy.

Antenami sterował czytnik RFID UHF podłączony do laptopa rejestrującego dane zawodników i zapisujące je od razu w bezpiecznej bazie danych SQL. Osobny program zajmował się obliczaniem na ich podstawie wyników  i prezentacji ich na telebimie.

Dodatkowo na mecie umieszczono stanowiska weryfikacji czasu zawodników kończących bieg.  Każdy mógł podejść i samodzielnie podejrzeć osiągnięty czas zbliżając jedynie swój numer startowy do czytnika RFID.

punkt odczytu wyników biegu

W górach, na Trzech Kopcach umieszczony był Punkt Kontrolny (checkpoint), rejestrujący czas i obecność zawodników na etapie pośrednim.   Punkt Kontrolny wyposażono w autonomiczny, akumulatorowy zasilacz, zapewniając pracę nawet w warunkach w pełni terenowych.  Całe urządzenie zasilające umieszczone jest w wodoodpornej obudowie.

Wszelkie zebrane dane były na bieżąco przekazywane do centralnego komputera rejestrującego czasy za pomocą sieci Internet.    Zastosowana konfiguracja dopuszczała przerwy w dostępie do sieci, a nawet możliwość jej całkowitego braku,  pracując w trybie offline.

Punkt kontrolny checkpoint Wisła

 

Kolejna impreza sportowa potwierdziła wysoką jakość Elektronicznego Systemu Pomiaru Czasu sportowców,  a zebrane doświadczenia i pomysły zrealizować jeszcze bardziej doskonały i dostosowany dla różnych dyscyplin sportowych system.

Zadowolony z wyników pomiaru czasu zespół firmy PWSK.

Zespół pomiaru czasu

Pin It on Pinterest

Share This
ebook pomiar czasu w sporcie

Zarejestruj się i pobierz:

demo Programu Zawody

filmik "Jak ustawić anteny"

Poradnik "Elektroniczny Pomiar Czasu"

Darmowe dla osób zarejestrowanych.

Pamiętaj, nigdy nie udostępnimy
Twojego adresu email.
W każdej chwili możesz się wypisać.


Podaj swój główny adres email:
Klikając na ten link wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę PWSK dla celów marketingowych. Równocześnie zostałem poinformowany o możliwości trwałego usunięcia moich danych z zasobów firmy PWSK.

Chcę otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne.

Zapoznałem się z Polityką prywatności i ją akceptuję.


Dziękujemy! Pomyślnie dodano adres e-mail do listy!