Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Pomiar czasu na zawodach sportowych w Wiśle

Firma PWSK nadzorowała pomiar czasu na zawodach sportowych - dużej imprezie zorganizowanej przez Xtraining Świat Przygody, która swój finał miała na rynku w Wiśle.   Bieg górski na dystansie 13km obejmował punkt kontrolny umieszczony na malowniczo położonych Trzech Kopcach. Do pomiaru czasu wykorzystano system Elektroniczny Pomiar Czasu w Sporcie RFID stworzony przez inżynierów i programistów PWSK.
Pomiar czasu na zawodach - na mecie RFID zawody Wisła

Bieg potwierdził ogromną przydatność urządzeń RFID w obsłudze imprez sportowych.  Dzięki nim, zawodnicy przybywający na metę rejestrowani byli na bieżąco w bazie danych, a ich wyniki prezentowane na dużym,  50” ekranie telewizyjnym.   Wspólna obserwacja wyników na bieżąco, uatrakcyjniła i dodatkowo podgrzała sportową atmosferę imprezy.

Pomiar czasu – konfiguracja urządzeń

Każdy z zawodników posiadał numer startowy z przytwierdzonymi znacznikami (tagami, chipami) RFID.   Te radiowe etykiety, nie wymagające zasilania, zapewniają doskonały zasięg odczytu i  wyniki pomiaru.

Na mecie rozmieszczone zostały na stojakach anteny RFID dalekiego zasięgu.  Dzięki ich płynnej regulacji, możliwe było precyzyjne dostrojenie wymaganego zasięgu i sposobu pracy.

Antenami sterował czytnik RFID UHF podłączony do laptopa rejestrującego dane zawodników i zapisujące je od razu w bezpiecznej bazie danych SQL. Osobny program zajmował się obliczaniem na ich podstawie wyników  i prezentacji ich na telebimie.

Dodatkowo na mecie umieszczono stanowiska weryfikacji czasu zawodników kończących bieg.  Każdy mógł podejść i samodzielnie podejrzeć osiągnięty czas zbliżając jedynie swój numer startowy do czytnika RFID.

W górach, na Trzech Kopcach umieszczony był Punkt Kontrolny (checkpoint), rejestrujący czas i obecność zawodników na etapie pośrednim.   Punkt Kontrolny wyposażono w autonomiczny, akumulatorowy zasilacz, zapewniając pracę nawet w warunkach w pełni terenowych.  Całe urządzenie zasilające umieszczone jest w wodoodpornej obudowie.

Wszelkie zebrane dane były na bieżąco przekazywane do centralnego komputera rejestrującego czasy za pomocą sieci Internet.    Zastosowana konfiguracja dopuszczała przerwy w dostępie do sieci, a nawet możliwość jej całkowitego braku,  pracując w trybie offline.

Punkt kontrolny checkpoint Wisła

Kolejna impreza sportowa potwierdziła wysoką jakość Elektronicznego Systemu Pomiaru Czasu sportowców,  a zebrane doświadczenia i pomysły zrealizować jeszcze bardziej doskonały i dostosowany dla różnych dyscyplin sportowych system.

Przeczytaj także:

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Kategorie

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!