System parkingowy RFID UHF

System Parkingowy RFID – Bezobsługowe Systemy Kontroli Wjazdu

Bezobsługowy, automatyczny system parkingowy RFID zrewolucjonizował zarządzanie przestrzenią parkingową i strefami zamkniętymi. Zapewnia kontrolę na miejscami parkingowymi i 100% ściągalność opłat.

Parkowanie wreszcie stało się szybkie, wygodne i bezpieczne, a technika zbliżeniowa RFID dostarczana przez firmę PWSK codziennie ułatwia życie i oszczędza czas tysiącom kierowców. Kilkudziesięciu instalatorów z całego kraju już doceniło Automatyczny System Parkingowy montując go u swoich klientów.

Dzięki temu systemowi zapomnisz o awaryjnych pilotach, skomplikowanych kodach, czy kartach, które należy przyłożyć do czytnika.  O wysiadaniu z samochodu lub otwieraniu szyby w czasie deszczu. Co więcej, nie musisz już nawet zatrzymywać się przy parkingowym szlabanie.

Czytnik RFID zlokalizowany przy szlabanie lub bramie wykrywa pojazd i naklejoną na szybę etykietę RFID  już z odległości 12 metrów. Dzięki temu wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się w sposób całkowicie płynny, nawet z trzykrotnie większą przepustowością. Na rozwiązaniu tym korzystają wszyscy: zarządcy parkingów otrzymują system zautomatyzowany i bezobsługowy, a użytkownicy parkingów oszczędzają czas i nerwy.

Instalatorzy doceniają System Parkingowy RFID Polska

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że instalatorzy doceniają Bezobsługowy System Parkingowy, poprawiając komfort  tysiącom użytkowników parkingów.

„Instalatorzy wiedzą jakie korzyści daje ich klientom nasza automatyka parkingowa i zdalne sterowanie szlabanem parkingowym za pomocą RFID.  Kierowcy są im wdzięczni za zwiększoną wygodę, oszczędność cennego czasu i bezawaryjność pracy” – podkreśla Jacek Krywult- ekspert w zakresie technologii RFID, producent systemów parkingowych.

Sprawnie działający system zapewnia dopływ nowych klientów. Urządzenia sterujące gwarantują łatwość montażu, trwałość i bezkonkurencyjną cenę. „Nasi inżynierowie dostarczają potrzebną wiedzę  know-how i wsparcie techniczne zarówno przed sprzedażą, jak i podczas całego okresu eksploatacji” – dodaje Jacek Krywult.

Oznaczenie pojazdu naklejoną na przednią szybę etykietą RFID  Glass-K

Jak oznaczyć pojazd tagiem RFID?

 

Automatyczne systemy parkingowe sprawdzone w praktyce na dużych osiedlach

Bezobsługowe  Systemy Parkingowe RFID Polska kontrolują wjazdy na jednym  z największych osiedli mieszkaniowych w Katowicach. Bez żadnych problemów obsługują łącznie ponad 5000 mieszkańców. Umieszczony przy wjeździe, zintegrowany czytnik RFID dalekiego zasięgu  wykrywa pojawiającą się w zasięgu fal radiowych etykietę już z kilkunastu metrów i przekazuje odczytany numer identyfikacyjny do sterownika. Sterownik weryfikuje kod dostępu, rejestruje zdarzenie pojawienia się danego pojazdu i podnosi szlaban wjazdowy lub wyjazdowy.

Komfort i wygodę doceniają wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy: „Nikt nie denerwuje się już na zatory, konieczność wychodzenia w deszczu z samochodu, lub wjazd na teren prywatny nieupoważnionej osoby. Technika zbliżeniowa RFID  jest genialnym rozwiązaniem” – mówi jedna z mieszkanek osiedla. „Moim zdaniem inni zarządcy parkingów powinni jak najszybciej wdrożyć takie rozwiązanie, w końcu mamy XXI wiek” – dodaje.

Bezobsługowy wjazd na parking wspólnoty mieszkaniowej.

bezobsługowy system parkingowy dla: wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, szpitale, instytucje, urzędy

Jakie dają korzyści automatyczne parkingi?

Automatyczne sytemy parkingowe idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest nieprzerwany ruch pojazdów. Kontrolują ruch w obszarach zamkniętych: uczelniach, lotniskach, parkingach strzeżonych centrów handlowych, szpitalach, osiedlach mieszkaniowych, parkingach firmowych. To również doskonałe rozwiązanie dla zajezdni autobusowych, które automatycznie będą kontrolowały wjazd i wyjazd autobusów oraz innych wskazanych pojazdów.

Automatyczny system parkingowy pracuje przez całą dobę i niezależnie od pogody. Sam prowadzi dokumentację zdarzeń i  w przypadku pozytywnej weryfikacji dostępu podnosi szlaban parkingowy lub otwiera bramę wjazdową. Prawa dostępu bardzo łatwo przyznać jak i momentalnie wycofać. Centralka sterująca przechowuje wszystkie uprawnione kody pojazdów i rejestruje wszelkie zdarzenia związane z kontrolą dostępu do parkingu. Dołączone oprogramowanie pozwala na przeglądanie historii zarejestrowanych w centrali parkingowej zdarzeń i ich analizę pod różnym kątem. System zbliżeniowy  pomaga więc maksymalnie zaoszczędzić zarówno czas kierowców, jak i pieniądze. Znaczniki RFID są bowiem znacznie tańsze od pilotów radiowych i nie wymagają uciążliwej, cyklicznej wymiany baterii, a system działa automatycznie, bez udziału pracownika.

  • System kontroli wjazdu działa niezależnie od pogody, czytniki RFID Polska działają 24h/dobę nieustannie od 4 lat.
  • Łatwa instalacja, chętnie służymy pomocą.
  • Pozbycie się zawodnych i drogich w utrzymaniu pilotów oznacza mniej frustracji kierowców i instalatorów.
  • Automatyka parkingowa oszczędza czas kierowcy. Bez konieczności naciskania pilota, wysyłania SMS lub otwierania okna aby zbliżyć kartę.
  • Znaczniki RFID są znacznie tańsze od pilotów radiowych i nie wymagają wymiany baterii.
  • Eliminacja zatorów. Wjazd na parking odbywa się płynnie. Nawet z 3 razy większą przepustowością.
  • Automatyczne owieranie szlabanów i sterowanie szlabanami  – brak błędów ludzkich.
  • Mniej zaangażowanych osób do obsługi parkingu, gdyż sterowanie przebiega automatycznie, a otwieranie zdalnie.
  • Rozliczenie użytkowników parkingu. Rejestracja wszystkich wjazdów i kontrola dostępu.
  • Niemożliwość zgubienia identyfikatora, ponieważ jest przyklejony do szyby.

Jak to działa System Parkingowy RFID?

Automatyka parkingowa składa się z niewielu części składowych. Jest prosta w montażu i uruchomieniu przez instalatora.

1. Oznakowanie pojazdów chipami RFID

Pojazdy oznaczone są za pomocą etykiety RFID UHF naklejonej na szybę. Możliwe jest także zastosowanie karty plastikowej RFID lub chipu przymocowanego do karoserii pojazdu. etykieta na szybę do oznaczenia pojazdów. Automatyczny system parkingowy

2. Czytniki do szlabanów automatycznych

Umieszczony przy wjeździe czytnik dalekiego zasięgu RFID UHF, wykrywa nawet z odległości 10-15 metrów pojawiającą się w zasięgu fal radiowych etykietę i przekazuje odczytany numer identyfikacyjny do sterownika (centrala parkingowa, automatyka parkingowa). Sterownik weryfikuje kod dostępu, rejestruje zdarzenie pojawienia się danego pojazdu i automatycznie podnosi szlaban.

czytniki do szlabanów. RFID automatyka parkingowa, automatyczna kontrola wjazdu

3. Centrala sterująca automatyczny szlaban parkingowy

Producent systemów parkingowych dostarcza też centralkę, która przechowuje wszystkie uprawnione kody pojazdów i rejestruje wszelkie zdarzenia związane z kontrolą wjazdu na parking. Realizuje automatyczne otwieranie szlabanów. Dołączone oprogramowanie pozwala na przeglądanie historii zarejestrowanych w centrali parkingowej zdarzeń i przypisać lub wycofać uprawnienia do wjazdu.

Dostarczamy systemy parkingowe w konfiguracji dla konkretnej instalacji.

Zapraszamy do kontaktu! Prześlemy kompletny cennik instalatora.

Zobacz pozostałe wpisy. Znajdź wiedzę i inspirację.

RFID w szpitalu - znakowanie sprzętu medycznego

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

ZOBACZ WPIS