bezobsługowy system parkingowy

Bezobsługowy System Parkingowy PWSK – parking na miarę XXI wieku

Bezobsługowy, elektroniczny system obsługi parkingów RFID i kontroli dostępu  zrewolucjonizował zarządzanie przestrzenią parkingową i strefami zamkniętymi.

Parkowanie wreszcie stało się szybkie, wygodne i bezpieczne, a technika zbliżeniowa RFID dostarczana przez firmę PWSK codziennie ułatwia życie i oszczędza czas tysiącom kierowców. Kilkudziesięciu instalatorów z całego kraju już doceniło jego skuteczność i prostotę.

Tradycyjne metody uzyskiwania dostępu do parkingów zamkniętych odchodzą do lamusa. Inżynierowie z PWSK, firmy, która od wielu już lat zajmuje się technologią RFID opracowali innowacyjny i kompleksowy system zbliżeniowy – Automatyczny System Parkingowy.

Dzięki temu systemowi możemy zapomnieć o awaryjnych pilotach, skomplikowanych kodach, czy kartach, które należy przyłożyć do czytnika. Możemy również zapomnieć o wysiadaniu z samochodu czy nawet otwieraniu szyby w czasie deszczu czy śniegu. Co więcej, nie musimy już nawet zatrzymywać się przy parkingowym szlabanie.

Za pomocą niewielkiej, naklejanej na szybę etykiety RFID UHF  i czytnikowi RFID zlokalizowanemu przy szlabanie czy bramie  pojazd rozpoznawany jest już z odległości 12 metrów. Dzięki temu podniesiony szlaban czy otwarta brama czeka na nadjeżdżający pojazd, a wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się w sposób całkowicie płynny, nawet z trzykrotnie większą przepustowością. Na rozwiązaniu tym korzystają wszyscy: zarządcy parkingów otrzymują system zautomatyzowany i bezobsługowy, a użytkownicy parkingów, czyli w zasadzie my wszyscy, oszczędzamy czas i nerwy.

Oznaczenie pojazdu naklejoną na przednią szybę etykietą RFID  Glass-K

Jak oznaczyć pojazd tagiem RFID?

Jakie Korzyści ze Zdalnego Systemu Parkingowego?

Bezobsługowy System Parkingowy  idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest nieprzerwany ruch pojazdów. Pomaga go wygodnie i bezpiecznie usprawniać, a także kontrolować w obszarach zamkniętych: uczelniach, lotniskach, parkingach strzeżonych centrów handlowych, szpitalach, osiedlach mieszkaniowych, parkingach firmowych. To również doskonałe rozwiązanie dla zajezdni autobusowych, które automatycznie będą kontrolowały wjazd i wyjazd autobusów oraz innych wskazanych pojazdów.

Automatyczny System pracuje przez całą dobę i niezależnie od pogody. Sam prowadzi dokumentację zdarzeń i  w przypadku pozytywnej weryfikacji dostępu podnosi szlaban parkingowy lub otwiera bramę wjazdową. Prawa dostępu bardzo łatwo przyznać jak i momentalnie wycofać. Centralka sterująca przechowuje wszystkie uprawnione kody pojazdów i rejestruje wszelkie zdarzenia związane z kontrolą dostępu do parkingu. Dołączone oprogramowanie pozwala na przeglądanie historii zarejestrowanych w centrali parkingowej zdarzeń i ich analizę pod różnym kątem. System zbliżeniowy  pomaga więc maksymalnie zaoszczędzić zarówno czas kierowców, jak i pieniądze. Znaczniki RFID są bowiem znacznie tańsze od pilotów radiowych i nie wymagają uciążliwej, cyklicznej wymiany baterii, a system działa automatycznie, bez udziału pracownika.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że instalatorzy doceniają Bezobsługowy System Parkingowy PWSK, poprawiając komfort  tysiącom użytkowników parkingów.

„Instalatorzy wiedzą jakie korzyści daje ich klientom nasza automatyka parkingowa i zdalne sterowanie szlabanem parkingowym za pomocą RFID.  Kierowcy są im wdzięczni za zwiększoną wygodę, oszczędność cennego czasu i bezawaryjność pracy” – podkreśla Jacek Krywult- ekspert w zakresie technologii RFID.

Sprawnie działający system zapewnia dopływ nowych klientów. Urządzenia sterujące gwarantują łatwość montażu, trwałość i bezkonkurencyjną cenę. „Nasi inżynierowie dostarczą potrzebną wiedzę  know-how i wsparcie techniczne zarówno przed sprzedażą, jak i podczas całego okresu eksploatacji” – dodaje Jacek Krywult.

Przeczytaj więcej jak działa  System Parkingowy RFID.

Automatyczne parkingi – Te rozwiązania są sprawdzone w praktyce

Bezobsługowe  Systemy Parkingowe PWSK kontrolują wjazdy na jednym  z największych osiedli mieszkaniowych w Katowicach. Bez żadnych problemów obsługują łącznie ponad 5000 mieszkańców. Umieszczony przy wjeździe, zintegrowany czytnik RFID UHF 4m dalekiego zasięgu  wykrywa pojawiającą się w zasięgu fal radiowych etykietę już z kilkunastu metrów i przekazuje odczytany numer identyfikacyjny do sterownika. Sterownik weryfikuje kod dostępu, rejestruje zdarzenie pojawienia się danego pojazdu i podnosi szlaban wjazdowy lub wyjazdowy.

Komfort i wygodę doceniają wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy: „Nikt nie denerwuje się już na zatory, konieczność wychodzenia w deszczu z samochodu, lub wjazd na teren prywatny nieupoważnionej osoby. Technika zbliżeniowa RFID  jest genialnym rozwiązaniem” – mówi jedna z mieszkanek osiedla. „Moim zdaniem inni zarządcy parkingów powinni jak najszybciej wdrożyć takie rozwiązanie, w końcu mamy XXI wiek” – dodaje.

Bezobsługowy wjazd na parking wspólnoty mieszkaniowej.

bezobsługowy system parkingowy dla: wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, szpitale, instytucje, urzędy

RFID – technologia nieograniczonych możliwości w kontroli dostępu

Rynek RFID bardzo szybko się rozwija. Technologia  wykorzystująca fale radiowe do przesyłania danych jest bardzo uniwersalna i daje praktycznie nieograniczone możliwości adaptacji:  zdalne szlabany, połączenie z oprogramowaniem wystawiającym bilety, przepustki, obsługa portierni, rozliczenia za korzystanie z dróg wewnętrznych,  łączność zdalna GSM,  powiadamianie i alarmowanie. Dziś ograniczeniem staje się już nie tyle technologia, co wyobraźnia klienta.

Systemy RFID rewolucjonizują wiele dziedzin życia codziennego oraz sposób prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorstwa. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w prawie każdej branży. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu i gronu zadowolonych partnerów, PWSK ma na swoim koncie wiele wdrożonych projektów w zakresie wykorzystywania technologii RFID, nie tylko w zakresie systemów parkingowych. Firma proponuje innowacyjne rozwiązania dla wielu gałęzi gospodarki.

Przeczytaj więcej jak działają  Systemy Parkingowe RFID.

Zobacz pozostałe wpisy. Znajdź wiedzę i inspirację.

RFID w szpitalu

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

ZOBACZ WPIS
Znak pokazujący kierunek ewakuacji

System nadzorowania ewakuacji RFID

W 2016 roku w Polsce wybuchło ponad 125 tysięcy pożarów. Wiele z nich na terenach zakładowych.
Czy RFID może jakoś pomóc? Tak, okazuje się, że technologia RFID znalazła swoje miejsce również w sferach tak delikatnych, jak identyfikacja osób w czasie ewakuacji, gdzie od niezawodności technologii zależy przecież ludzkie życie.

ZOBACZ WPIS