Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Ewidencja sprzętu budowlanego z zastosowaniem technologii RFID

Ewidencja sprzętu budowlanego za pomocą chipów RFID to krok milowy w zarządzaniu majątkiem firmy Radiowe chipy (etykiety, tagi) zbliżeniowe RFID przestały być już nowinką techniczną i z powodzeniem wkroczyły do firm budowlanych,  które muszą zarządzać różnorodnym majątkiem w wielu lokalizacjach i kontrolować wykorzystywanie sprzętu i narzędzi przez nieraz bardzo dużą liczbę pracowników.
RFID na budowie - ewidencja sprzętu budowlanego

Program Narzędziownia w firmach budowlanych

Specjalistyczny Program Narzędziownia doskonale rozwiązuje problem ewidencji i nadzoru nad sprzętem budowlanym, zapobiega kradzieżom oraz zwiększa poszanowanie i odpowiedzialność pracowników za narzędzia i powierzony sprzęt. Ewidencja sprzętu w firmie nigdy nie była tak prosta!

Narzędziownia zarządza całą gospodarką narzędziową i materiałową. Obsługuje wypożyczalnię narzędzi, magazyn materiałów, magazyn części zamiennych oraz ewidencję środków trwałych i wyposażenia.

Dokładna ewidencja sprzętu w firmie, środków trwałych czy wyposażenia z podziałem na oddziały, budowy i pracowników ogranicza kradzieże, zwiększa poszanowanie majątku przez pracowników, oszczędza czas na lokalizację potrzebnego sprzętu  oraz kontroluje stan narzędzi, terminy przeglądów i legalizacji.

Jak zarządzać narzędziami w firmie budowlanej

RFID – następca kodów kreskowych

Radiowe chipy RFID coraz częściej konkurują z etykietami kodów kreskowych. Są znacznie bardziej odporne na warunki panujące na placu budowy. Trwałe oznakowanie narzędzi i sprzętu wytrzymuje cały okres użytkowania, a zabrudzenia, smary i pył nie wpływają na jakość i szybkość odczytu tagów, które można ukryć wewnątrz urządzenia.

Znaczniki RFID są trudne do podrobienia, a ich odczyt możliwy jest bez kontaktu wzrokowego czytnika. Wszystko to sprowadza się do skrócenia czasu potrzebnego na identyfikację i ewidencję wyposażenia firmy.

Wśród wielu dostępnych rodzajów tagów RFID do oznaczania narzędzi budowlanych proponujemy tagi na metal, do mocowania na zewnątrz i wewnątrz narzędzi.

Oznaczanie sprzętu i narzędzi tagami RFID

Elektroniczna ewidencja sprzętu budowlanego i narzędzi w firmie budowlanej – same korzyści!

Jedną z wielu korzyści elektronicznej ewidencja narzędzi jest oszczędność czasu pracowników.

Identyfikacja pracowników za pomocą kart zbliżeniowych RFID  likwiduje kolejki w firmowym magazynie i wypożyczalni narzędzi. Każdy pracownik Twojej  firmy może szybko uzyskać narzędzie pracy. Program wykorzystuje karty zbliżeniowe pracowników i specjalne czytniki RFID, co wielokrotnie przyspiesza operacje w wypożyczalni narzędzi.

Ewidencja sprzętu w firmie ma charakter ewidencji elektronicznej,  zwiększa wydajność i eliminuje pomyłki. Obieg dokumentów w magazynie staje się uporządkowany, a narzędzia, maszyny i urządzenia są precyzyjnie przydzielane do pracowników i budów.

Program Narzędziownia to także dokładna lokalizacja sprzętu, kontrola stanów magazynowych i inwentaryzacja.

W każdej chwili, za pomocą jednego kliknięcia będziesz widział co posiadasz w magazynie, a co jest w użytkowaniu przez pracowników i gdzie to się znajduje.

Elektroniczna kontrola wszystkich gwarancji i terminów przeglądów technicznych zagwarantuje bezpieczeństwo twojego pracownika, przypomni o upływających terminach gwarancji, leasingów, ubezpieczeń i planowanych remontów. Natomiast ewidencja zużycia narzędzi według pracowników i budów przyniesie szybkie oszczędności i dokładną kontrolę.

Program Narzędziownia stał się najsprawniejszym rozwiązaniem w ewidencji narzędzi i sprzętu w firmie budowlanej. Jest programem intuicyjnym, łatwym we wdrożeniu i późniejszej obsłudze, posiadającym niskie wymagania sprzętowe, dożywotnią licencję i generującym niskie lub zerowe koszty eksploatacji. Dzięki pracy w sieci komputerowej daje możliwość pełnej automatyzacji ewidencji narzędzi budowlanych i sprzętu.

Przeczytaj także:

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Kategorie

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!