Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Zarządzanie pracą form i matryc dzięki RFID

Anteny UHF do systemu RFID Navigator
Praca z matrycami lub formami bez odpowiedniej kontroli jakości prowadzi do ich zniszczenia lub wyprodukowania kosztownych braków. Bardzo ważny jest ścisły monitoring ilości godzin przepracowanych przez matrycę i liczby wykonanych wyrobów.

W jaki sposób monitorować pracę pras i matryc na linii produkcyjnej?

Formy do wtryskarek i odlewów oraz matryce do pracy na prasach hydraulicznych, to często bardzo skomplikowanie i drogie urządzenia, które muszą pracować w ściśle zadanych warunkach i wyprodukować ściśle określoną liczbę wyrobów.
Każdy wytworzony przez nie detal musi być ewidencjonowany, aby nie przekroczyć zadanej liczby, co może wywołać spadek dokładności, zniszczenie narzędzia lub materiału i powstanie braków.
W wielu firmach monitorowanie odbywa się ręcznie. Operatorzy pras lub wtryskarek spisują numery identyfikacyjne zakładanych na maszynę narzędzi. Oprócz tego, że jest to nieefektywne, łatwo popełnić pomyłki.

Formy i matryce możesz skutecznie monitorować w systemie RFID Navigator. Sprawdź szczegóły.

Monitorowanie form i matryc z wykorzystaniem RFID

Dzięki zastosowaniu znaczników radiowych RFID osadzanych bezpośrednio w formie lub matrycy każde narzędzie jest trwale i jednoznacznie oznakowane. Do znakowania form stosujemy specjalistyczne, odporne na wysokie temperatury i wibracje chipy RFID.
Odczyt za pomocą czyników RFID (zamontowanych na stałe w punktach kontrolnych lub za pomocą czytników mobilnych) jest zautomatyzowany i pozbawiony przekłamań.
Program do ewidencji form. Znakowanie form i matryc RFID.
W zarządzaniu formami i matrycami z systemem RFID bardzo ważnych jest kilka faktów:

Co zyskasz wykorzystując system RFID do ewidencji matryc i form?

Oznakowane trwale narzędzia łatwo zidentyfikujesz na każym etapie produkcji: magazyn, pole odładcze przy maszynie, praca, regeneracja, przegląd, złomowanie.
Zmniejszenie kosztów produkcji przez optymalne wykorzystanie form i matryc, zarządzanie ich trwałością oraz okresową konserwacją.
Ograniczenie ryzyka zniszczenia form i matryc z powodu nieprawidłowej eksploatacji.
Skrócenie czasu potrzebnego do zarządzania formami dzięki automatyzacji i cyfryzacji tego procesu.
Dokładna wiedza o możliwościach produkcyjnych firmy dzięki szczegółowemu raportowaniu przez system ilości nadających się do produkcji w danej chwili narzędzi oraz statusie w jakim się znajdują.
Łatwa i szybka lokalizacja matryc w magazynie i na hali produkcyjnej.

Monitoring form i matryc to równoczesna kontrola jakości produkcji

Monitorując formy i matryce, masz pewność, że dokładnie znasz szczegóły każdego etapu produkcji. Poznasz tak zwane “wąskie gardła”, które pogarszają jakość procesu.
Od teraz dokładnie będziesz wiedział, czy forma jest przygotowana do pracy, w jakim jest stanie, czy jest regenerowana i w jakim magazynie aktualnie się znajduje. Program poinformuje Cię również o tym kiedy zakończyło się korzystanie z danej formy oraz ile odlewów zostało wykonanych.

Przeglądy techniczne i regeneracje zostaną szczegółowo zarejestrowane w centralnej bazie danych systemu RFID Navigator i łatwo dostępne do wglądu, z możliwością wydrukowania raportów.

Zacznij zarządzać formami i matrycami w systemie RFID Navigator, a będziesz je mieć pod stałą i skuteczną kontrolą.

Śledzenie produkcji z RFID - przeczytaj powiązane artykuły

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.