Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Inwentaryzacja RFID środków trwałych i wyposażenia

Anteny UHF do systemu RFID Navigator

Jeżeli inwentaryzacja kojarzy się Tobie z kilkoma tygodniami żmudnej, niewdzięcznej pracy, to możesz to zmienić dzięki znacznikom RFID i odpowiedniemu oprogramowaniu. Zaoszczędzisz nawet 90% czasu przeznaczanego dotychczas na żmudny spis z natury.

Zalety inwentaryzacji z RFID

Szybkość i efektywność inwentaryzacji

Dzięki bezprzewodowemu odczytowi z etykiet RFID inwentaryzacja jest 10x szybsza i bardziej precyzyjna niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Oszczędność Twojego czasu i pieniędzy

Inwentaryzacja z RFID zaoszczędzi Twój czas, który musiałbyś poświęcić na manualne spisywanie numerów inwentarzowych.

Dokładność spisu z natury

Dzięki automatycznemu odczytywaniu informacji z etykiet, eliminujesz ryzyko popełnienia błędów lub nieścisłości.

Łatwiejsze zarządzanie aktywami

Inwentaryzacja z RFID zapewnia stały dostęp do informacji o stanie posiadanych środków trwałych i wyposażenia, co umożliwia lepsze planowanie decyzji biznesowych.

Szybszy dostęp do informacji o posiadanym majątku

Regularnie aktualizowanie spisu z natury dostarcza informacje o lokalizacjach, osobach odpowiedzialnych lub MPK (Miejscach Powstawania Kosztów)

Łatwiejsze znajdowanie i lokalizowanie aktywów

Dzięki RFID, możesz szybko i łatwo znaleźć i zlokalizować poszczególne aktywa.

Twój krok nr 1: Oznakowanie RFID środków trwałych i wyposażenia

Przed rozpoczęciem inwentaryzacji należy przygotować znaczniki i etykiety RFID, które zostaną przyklejone do poszczególnych aktywów. Zawierają one unikalny kod identyfikujący.

Oznakowanie środków trwałych i wyposażenia znacznikami radiowymi zapewni Tobie jednorazowe i bardzo trwałe oznaczenie majątku na długie lata. Nie ma nic gorszego niż wyblakłe i odklejające się etykiety z kodem kreskowym, które trzeba na nowo co kilka lat drukować i ponownie naklejać.

Zaletą RFID jest to, że możesz znaczniki umieszczać w dyskretny sposób, w miejscach które nie są podatne na uszkodzenia. Dzięki temu dobrze oznakowany majątek nie wymaga ponownego oznaczania aż do jego likwidacji. Jest to bardzo wygodne i znacząco oszczędza czas.

Dzięki różnym kształtom, sposobom montażu i właściwością znaczników możesz je precyzyjnie dobrać do każdego ze składników swojego majątku. Najprościej zapoznasz się z nimi kupując przygotowany w tym celu zestaw testowy znaczników RFID

Jeżeli w Twoim majątku przeważają sprzęty posiadające częściowo powierzchnie niemetalowe: meble, laptopy, monitory i itp., to znakowanie nie różni się niczym od naklejenia naklejki z kodem kreskowym.

Znakowanie środków trwałych i wyposażenia za pomocą etykiet inwentaryzacyjnych to prosty sposób na szybkie i dokładne oznaczenie posiadanych aktywów. Etykiety te są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu sprzętu.

Najprościej przygotujesz etykiety inwentaryzacyjne w programie do inwentaryzacji i w drukarce RFID, która:

wydrukuje kod kreskowy wraz z nazwą i numerem inwentarzowym
zaprogramuje chip RFID dalekiego zasięgu,

jest szybka, łatwa w użyciu i tania w eksploatacji.

Drukarka RFID Zebra ZT400

Krok nr 2: Inwentaryzacja z RFID - spis z natury

Tradycyjne metody spisu z natury są czasochłonne i nieefektywne. Dzięki zbliżeniowemu odczytowi znaczników RFID nie stracisz czasu i energii na spis nawet wielu przedmiotów jednocześnie. I to bez konieczności szukania i celowania w etykiety jak to jest konieczne w przypadku kodu kreskowego.

Zbliżeniowa inwentaryzacja RFID majątku firmy systemem Szybka Inwentaryzacja produkcji PWSK

Czytnik mobilny z aplikacją Szybka Inwentaryzacja pomoże Ci także w szukaniu zaginionych przedmiotów w pomieszczeniach i magazynach. Dzięki naszym aplikacjom mobilnym ułatwisz sobie to zadanie w 3x krótszym czasie.

Jak widzisz, inwentaryzacja z RFID to prosty i skuteczny sposób na zarządzanie swoimi aktywami. Nie czekaj i już dziś zacznij korzystać z tej nowoczesnej technologii!

Krok nr 3: Twój program do inwentaryzacji i wyniki inwentaryzacji

Zaraz po przeskanowaniu wszystkich swoich pomieszczeń i aktywów otrzymasz gotowe i estetyczne wydruki z programu do inwentaryzacji. Możesz je dołączyć do swojej dokumentacji lub zapisać w formie plików Excel, aby wczytać do swojego programu księgowego.

Arkusze spisu z natury dla poszczególnych komisji

Arkusze spisowe wypełnisz półautomatycznie za pomocą czytnika mobilnego ze skanerem RFID

Wydruk stanu aktywów po inwentaryzacji

Zestawienie środków trwałych i wyposażenia z podziałem na lokalizacje, MPK i użytkowników.

Wydruk różnic inwentaryzacyjnych

Sprawdź niedobory i nadwyżki stanu firmowego majątku i porównaj je ze stanem poprzednim.

Lokalizacja spisanego majątku

Przeglądaj rozmieszczenie swoich aktywów w wygodnej formie pokazującej wszystkie budynki, piętra i pomieszczenia.

Jeśli chcesz szybko i dokładnie wykonać inwentaryzację środków trwałych i wyposażenia w swojej firmie, RFID to doskonałe rozwiązanie. Możesz ją zrobić nawet w ciągu jednego dnia, a dane zbierane są półautomatycznie, co znacznie skróci czas potrzebny na jej wykonanie.

Dzięki niemu możesz mieć pewność, że Twoja inwentaryzacja będzie dokładna i aktualna, co pozwoli Ci lepiej planować działania i zarządzać zasobami swojej firmy.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Głowna kartoteka inwentarzowa to zbiór informacji o majątku. Pozwala na łatwe przyjmowanie sprzętu, zarządzanie majątkiem poprzez zmiany lokalizacji, użytkowników i stanowisk kosztów.

Przejrzysta widok lokalizacji Twojego majątku

Przeglądaj swoje środki trwałe na drzewie lokalizacji. Prosty układ pozwoli szybko zweryfikować rozkład pomieszczeń, budynków, a dzięki temu zlokalizujesz to, czego w danym momencie poszukujesz w bardzo krótkim czasie.

Wygodna aplikacja mobilna

Spis z natury w aplikacji? Tak, z Mobilną Inwentaryzacją RFID w wygodny sposób możesz ją wykonać. Niezbędne dane o Twoim majątku aplikacja przekaże wprost do zbiorczych arkuszy spisowych.

Błyskawiczne podsumowanie inwentaryzacji

Od razu jak zakończysz spisywanie majątku RFID to program wygeneruje dla Ciebie wydruk z wynikami inwentaryzacji. Natychmiast będziesz wiedział jaki masz stan majątku, różnice inwentaryzacyjne i co nadaje się do likwidacji.

Poznaj opisy wdrożeń inwentaryzacji z RFID

Inwentaryzacja z RFID - powiązane artykuły

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.