Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Traceability z RFID Navigator – zautomatyzuj śledzenie produkcji

W jaki sposób śledzić prawidłowość przepływu produkcji w poszczególnych jej punktach? Jak zidentyfikować każdy pojedynczy wyrób i zapewnić powtarzalność wytwarzania? Traceability… Co to jest? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej i dowiesz się więcej, co oferuje nasz system.
RFID Navigator monitoruje Twoje wyroby na każdym kroku: od produkcji, przez dostawę do klienta aż po obsługę posprzedażową i serwis.

Jak wdrożenie RFID Navigator wpłynie na pracę Twojej firmy?

Przed wdrożeniem

Utrudnione śledzenie przebiegu produkcji danego wyrobu na poszczególnych etapach.
Problemy z lokalizacją wyrobów w magazynie, pracownicy tracą czas na poszukiwania.
Problemy z identyfikacją błędów w procesach produkcyjnych, spada jakość produktów.
Klient otrzymuje niewłaściwy produkt z powodu błędnego oznakowania, cierpią zarówno finanse jak i reputacja firmy.
Kłopoty z obsługą reklamacji wynikające z braku informacji o wyrobie, klient jest zniecierpliwiony.
Opakowania zwrotne ciągle się gubią lub nie wracają od klienta, kolejne wydatki których można było uniknąć.
Chaos informacyjny, stresujące sytuacje.

Po wdrożeniu

Bieżący podgląd miejsca składowania i statusu każdego pojedynczego wyrobu lub ich partii.
Błyskawiczna lokalizacja każdego wyrobu, pracownicy mogą skupić się na swoich zadaniach.
Łatwa identyfikacja wadliwych partii wraz z informacją o miejscu powstania.
Klient zawsze otrzymuje zamówiony produkt na czas, widzi w firmie rzetelnego partnera.
Rozpatrywanie reklamacji w oparciu o komplet informacji, klient jest obsłużony od ręki.
Pełna i zautomatyzowana ewidencja opakowań, jednym kliknięciem myszki sprawdzisz gdzie się zawieruszyły.
Ład i porządek, spokojna głowa.

Przejęcie kontroli nad procesami produkcyjnymi – Traceability - co to jest i jak działa z RFID Navigator?

Ideą traceability (identyfikowalność) jest automatyczne monitorowanie półwyrobów i wyrobów na każdym etapie produkcji. Cyfryzacja danych o przebiegu produkcji zwiększa kontrolę nad procesami, i operacjami technologicznymi, dając do tych danych szybki i łatwy dostęp. System traceability produkcji realnie usprawnia działania firmy. 

System RFID Navigator wykorzystuje nowoczesne znaczniki oraz czytniki RFID do przechwytywania informacji zarówno o półproduktach jak i gotowym produkcie w wyznaczonych punktach procesu. Pozwala śledzić i analizować historię kolejnych operacji.

Zebrane w czasie monitorowania produkcji dane są łatwo dostępne w specjalnym Panelu Kontrolnym. Możesz je na bieżąco przeglądać pod różnym kątem, stosować zaawansowane filtry i sortowanie.

Otwarta budowa systemu umożliwia integrację z posiadanym oprogramowaniem MES, ERP, lub SAP przedsiębiorstwa przekazując na bieżąco precyzyjne informacje.

Możliwość śledzenia aktualnego położenia przedmiotów zaoszczędzi dużo czasu na ich zlokalizowanie oraz umożliwi dostawę produktów do klienta w myśl metody zarządzania just-in-time. Metoda ta pozwala na ograniczenie poziomu zapasów w całym procesie do poziomu niezbędnego minimum, co obniża koszty produkcji i magazynowania.

Poznaj cały nasz system RFID Navigator

Śledzenie produkcji z RFID Navigator – działanie systemu

Jak działa traceability z systemem RFID
Traceablity - co to jest i jak śledzić cykl życia wyrobów w produkcji
Praca z RFID Navigator rozpoczyna się od oznakowania materiałów wejściowych lub transportujących je pojemników znacznikami RFID zaprogramowanymi z pomocą specjalnej drukarki lub czytnika RFID. Dzięki temu każdy element będzie mógł być zidentyfikowany na kolejnych etapach.
Kolejnym krokiem jest zbieranie informacji w każdym kolejnym kluczowym dla przebiegu procesu produkcji punkcie kontrolnym oraz zapisywanie ich do centralnej bazy danych SQL.
Gotowe wyroby trafiają na magazyn, gdzie zapisywana jest ich lokalizacja magazynowa. Są rejestrowane w ruchu wózków widłowych z paletami lub pojemnikami w obrębie zakładu i magazynu.
Ostatnim krokiem przed wysyłką do klienta jest kompletacja wyrobów przy pomocy mobilnych kolektorów z czytnikiem RFID i aplikacją RFID Navigator Mobile.
W przypadku reklamacji lub innego rodzaju obsługi posprzedażowej możliwa jest identyfikacja każdego wyrobu, prześledzenie przebiegu całego procesu produkcyjnego, wykrycie błędów przy wytwarzaniui i szybkie rozpatrzenie uwag klienta.

Traceability z RFID Navigator odmieni zarządzanie Twoją produkcją

System RFID Navigator powstał z myślą o firmach, które chcą być konkurencyjne na rynku. Realizuje ideę automatyzacji Przemysłu 4.0 i filozofii Lean Management.

Coraz bardziej widoczna jest przepaść pomiędzy innowacyjnymi firmami podążającymi za nowymi standardami w zarządzaniu produkcją, a tymi które popadają w stagnację. RFID Navigator pomoże Ci stanąć po właściwej stronie trwającej technologicznej rewolucji.

Poznaj nasz system RFID Navigator

Poznaj nasze rozwiązanie i zobacz jak może usprawnić zarządzanie produkcją w Twojej firmie.

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!