Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Śledzenie i ewidencja produkcji dzięki RFID

Anteny UHF do systemu RFID Navigator

Szybki i bezbłędny proces produkcji jest niezbędny do terminowej realizacji zleceń. Aby tak się stało niezbędne jest go mierzyć i monitorować. W tym także może pomóc Tobie technologia RFID.

Skuteczne metody monitorowania produkcji z RFID

Technologia RFID gwarantuje bezdotykowe rejestrowanie produkcji i monitoring RFID etapów jej przebiegu. Jest to możliwe dzięki temu, że śledzi ona oznaczone elementy, takie jak towary, palety czy pojemniki.

Dzięki tak zbudowanej linii możesz z łatwością zlokalizować “wąskie gardła” czyli przestoje. Dzięki temu możesz w porę zareagować i wyeliminować problem. Śledzenie produkcji przy użyciu RFID wiąże się ze stosunkowo wysokim wskaźnikiem ROI (współczynnik zwrotu z inwestycji). To kolejna zaleta tego rozwiązania!

Jakie zmiany zauważysz dzięki wprowadzeniu odpowiedniego systemu RFID?

Ewidencja produkcji jest bardzo istotna dla osób na każdym szczeblu Twojej firmy, ponieważ dostarcza cennych informacji o postępach produkcji. Dzięki RFID informacje te staną się szybko dostępne. Kierownicy produkcji oraz inne osoby nadzorujące otrzymają “natychmiast” bieżące informacje o aktualnym stanie przebiegu produkcji. Monitoring RFID śledzi przepływ produkcji w każdym z newralgicznych punktów.

Aktualne dane o postępie procesu wytwarzania pozwalają na optymalizację produkcji. Właściwe zintegrowanie zaopatrzenia oraz magazynu. To przekłada się na wzrost wydajności całego zakładu. Dzięki temu może przyjąć większą ilość zleceń, a to sprawia, że zaczyna się wyróżniać na tle konkurencji.

Jak tego dokonać? Jaki system wybrać? Tu z pomocą przychodzi System RFID Navigator.

ewidencja produkcji
Monitorowanie produkcji - monitoring RFID

Jak przebiega monitoring RFID z Systemem RFID Navigator?

Przebieg etapów ewidencji (monitorowania) produkcji:
1

Kodowanie znaczników RFID przytwierdzonych do wyrobów, palet lub pojemników numerem identyfikacyjnym wyrobu lub zlecenia produkcyjnego. Przyjęcie na magazyn.

2

Identyfikacja znaczników w kolejnych punktach linii produkcyjnej, na taśmociągu, polach odkładczych kolejnych etapów produkcji za pomocą bramek RFID, czytników lub czytników mobilnych.

3

Rejestracja zidentyfikowanych znaczników w centralnej bazie danych systemu. Dostarczenie danych operatorowi, kierownikowi lub dyrektorowi produkcji na panelu śledzenia zdarzeń. Integracja z systemami informatycznymi przedsiębiorstwa eliminuje zbędne wprowadzania danych i zapewnia swobodny przepływ informacji.

W czym pomoże System RFID Navigator

Śledzenie produkcji przy użyciu RFID oferowane przez System RFID Navigator zapewni Ci:

Skuteczne śledzenie postępu produkcji i przepływu wyrobów na linii produkcyjnej.

Monitorowanie produkcji RFID pomoże zlokalizować wąskie gardła spowalniające proces.

Błyskawicznie i w czasie rzeczywistym zlokalizuje miejsce wystąpienia nagłego zatoru na linii produkcyjnej.

Zrealizuje traceability wymagane przez odbiorców dla zapewnienia wysokich wymagań jakości wyrobów i śledzenia go na każdym z etapów produkcji i łańcucha dostaw.

Poznaj składowe elementy Systemu RFID Navigator

bramka-navigator-rfid

Bramki RFID, czytniki zintegrowane lub kolektory danych – zbierają dane z procesu produkcji. Umożliwiają podgląd położenia elementu, raportowanie do Excel’a a także integrację danych z ERP czy MES.

Aplikacja mobilna i terminal magazynowy RFID – służą do odczytywania informacji z tagu RFID i szybkiego przesyłania danych do serwera. Mogą też być używane poza siedzibą firmy, a dane synchronizowane okresowo.

Etykiety RFID – przymocowane do poszczególnych elementów, skrzynek, pudełek, tacek i innych jednostek przeładunkowych – są śledzone w całym systemie. Przywieszki mogą być osadzone w produkcie, w formie papierowej etykiety, plastikowej etykiety lub przywieszki. Mogą też być zamknięte w solidnej, odpornej w zniszczenie i temperatury obudowie, przymocowanej za pomocą śrub lub nitów do pojemnika manipulacyjnego.
Portale z czytnikami stałymi RFID – umieszczane przy drzwiach doków, wejściach i wyjściach z różnych obszarów, przenośnikach taśmowych, stacjach produkcyjnych, obszarach kompletacji i wysyłki oraz uzupełniane przez ręczne skanery RFID.
Czytnik RFID w funkcji bramki – służy do rejestrowania ciągu przesuwających się obiektów i przesyłania odczytów do serwera.

Oprogramowanie systemu RFID Navigator – zbiera wszystkie dane, filtruje je i zapisuje do centralnej bazy danych. Wizualizuje je w przejrzysty sposób oraz integruje się z systemami IT przedsiębiorstwa. 

Śledzenie produkcji z RFID - przeczytaj powiązane artykuły

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.