Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Śledzenie i ewidencja produkcji dzięki RFID

Sprawny proces produkcji jest niezbędny do realizacji terminowych zleceń. Nie ulega wątpliwości, że produkcja stoi u podstaw sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.

Odpowiedni monitoring przepływu wyrobów na każdym etapie produkcji to przede wszystkim bieżąca, szybka informacja o przebiegu całego procesu. Jeśli wybierzesz System RFID Navigator, wyeliminujesz zagrożenie opóźnień.

Zobacz, jakie problemy rozwiązuje System RFID Navigator

Śledzenie produkcji przy użyciu RFID oferowane przez System RFID Navigator dostarczy Ci odpowiedzi na szczególnie ważne pytania, między innymi:

W jaki sposób skutecznie śledzić postęp produkcji i przepływ wyrobów na linii produkcyjnej?
Jak powinno przebiegać monitorowanie produkcji RFID? Jak zlokalizować wąskie gardła spowalniające produkcję?
Jak błyskawicznie, w czasie rzeczywistym zlokalizować miejsce gdzie wystąpił nagły zator?
Jak w praktyce zrealizować traceability wymagane przez odbiorców dla zapewnienia wysokich wymagań jakości wyrobów i śledzenia go na każdym z etapów produkcji i łańcucha dostaw?

Monitorowanie produkcji RFID - wybierz skuteczne metody

Technologia RFID gwarantuje bezdotykowe rejestrowanie produkcji i monitoring RFID jej etapów, dzięki temu, że śledzi oznaczone elementy takie jak towary, palety czy pojemniki.

Możesz z łatwością zlokalizować przestoje czyli tak zwane “wąskie gardła”, a to pozwoli Ci w porę reagować i eliminować problem. Kolejną zaletą jaką ma śledzenie produkcji przy użyciu RFID jest stosunkowo wysoki wskaźnik ROI (współczynnik zwrotu z inwestycji).

Wykorzystana w Systemie RFID Navigator technologia doskonale wspiera wdrażanie i utrzymanie procedur zarządzania jakością ISO i monitorowanie produkcji RFID.
Umożliwiamy Ci pełną integrację danych z istniejącymi już systemami takimi jak: ERP, MES lub WMS.

Poznaj program do monitorowania procesu produkcji
System RFID Navigator

Sprawdź, jak przebiega monitoring RFID z Systemem RFID Navigator

Przebieg etapów ewidencji (monitorowania) produkcji:
Kodowanie znaczników RFID przytwierdzonych do wyrobów, palet lub pojemników numerem identyfikacyjnym wyrobu lub zlecenia produkcyjnego.
Identyfikacja pojawiających się znaczników w kolejnych punktach linii produkcyjnej, na taśmociągu, polach odkładczych kolejnych etapów produkcji za pomocą bramek RFID, czytników lub czytników mobilnych.
Rejestracja zidentyfikowanych znaczników w centralnej bazie danych systemu.
Dostarczenie danych operatorowi, kierownikowi lub dyrektorowi produkcji na panelu śledzenia zdarzeń.
Integracja z systemami informatycznymi przedsiębiorstwa eliminuje zbędne wprowadzania danych i zapewnia swobodny przepływ informacji.
ewidencja produkcji
Monitorowanie produkcji - monitoring RFID

Poznaj składowe elementy Systemu RFID Navigator

Bramki, czytniki zintegrowane lub kolektory danych – zbierają dane z procesu produkcji. Umożliwiają podgląd położenia elementu, raportowanie do Excel’a a także integrację danych z ERP czy MES.
Etykiety RFID – przymocowane do poszczególnych elementów, skrzynek, pudełek, tacek i innych jednostek przeładunkowych – są śledzone w całym systemie. Przywieszki mogą być osadzone w produkcie, w formie papierowej etykiety, plastikowej etykiety lub przywieszki. Mogą też być zamknięte w solidnej, odpornej w zniszczenie i temperatury obudowie, przymocowanej za pomocą śrub lub nitów do pojemnika manipulacyjnego.
Portale z czytnikami stałymi RFID – umieszczane przy drzwiach doków, wejściach i wyjściach z różnych obszarów, przenośnikach taśmowych, stacjach produkcyjnych, obszarach kompletacji i wysyłki oraz uzupełniane przez ręczne skanery RFID.
Ręczny czytnik RFID służy do odczytywania informacji z tagu RFID i szybkiego przesyłania danych do serwera. Mogą też być używane poza siedzibą firmy, a dane synchronizowane okresowo.
Czytnik RFID w funkcji bramki – służy do rejestrowania ciągu przesuwających się obiektów i przesyłania odczytów do serwera.

Oprogramowanie systemu RFID Navigator – zbiera wszystkie dane, filtruje je i zapisuje do centralnej bazy danych.

bramka-navigator-rfid

Jakie zmiany zauważysz w swojej firmie?

Ewidencja produkcji, tak ważna dla osób na każdym szczeblu Twojej firmy, stanie się dla nich szybko dostępna. Kierownicy produkcji i inne osoby odpowiedzialne za jej prawidłowy przebieg otrzymają bieżące informacje na temat postępu produkcji, co umożliwia monitoring RFID. Dzięki śledzeniu przepływu produkcji w każdym z newralgicznych punktów.

Raporty systemu dostarczą niezbędnych danych, bez których niemożliwa jest dalsza optymalizacja produkcji, obniżenie jej kosztów i skrócenie czasu trwania, a tym samym poprawa jakości pracy osób na hali produkcyjnej.

Integracja zaopatrzenia i magazynu wyrobów jest możliwa właśnie dzięki posiadaniu aktualnych danych o postępie procesu wytwarzania. Cały zakład produkcyjny podnosi swoją wydajność, możliwość przyjęcia większej liczby zleceń i zaczyna wyróżniać się na tle konkurencji.

Poznaj system RFID Navigator

Śledź i monitoruj produkcję z systemem RFID. Poznaj monitoring RFID w produkcji.

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!