Poznaj nowy system RFID Navigator, stworzony dla firm, które chcą odczuć natychmiastową korzyść z wdrożenia RFID.  ZOBACZ WIĘCEJ

Śledzenie i ewidencja produkcji dzięki RFID

Sprawny proces produkcji jest niezbędny do realizacji terminowych zleceń. Nie ulega wątpliwości, że produkcja stoi u podstaw sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.

Odpowiedni monitoring przepływu wyrobów na każdym etapie produkcji to przede wszystkim bieżąca, szybka informacja o przebiegu całego procesu. Jeśli wybierzesz System RFID Navigator, wyeliminujesz zagrożenie opóźnień.

Zobacz, jakie problemy rozwiązuje System RFID Navigator

Śledzenie produkcji przy użyciu RFID oferowane przez System RFID Navigator dostarczy Ci odpowiedzi na szczególnie ważne pytania, między innymi:

W jaki sposób skutecznie śledzić postęp produkcji i przepływ wyrobów na linii produkcyjnej?
Jak zlokalizować wąskie gardła spowalniające produkcję?
Jak błyskawicznie, w czasie rzeczywistym zlokalizować miejsce gdzie wystąpił nagły zator?
Jak w praktyce zrealizować traceability wymagane przez odbiorców dla zapewnienia wysokich wymagań jakości wyrobów i śledzenia go na każdym z etapów produkcji i łańcucha dostaw?

Wybierz skuteczne metody​

Technologia RFID gwarantuje bezdotykowe rejestrowanie produkcji i monitoring jej etapów, dzięki temu, że śledzi oznaczone elementy takie jak towary, palety czy pojemniki.

Możesz z łatwością zlokalizować przestoje czyli tak zwane “wąskie gardła”, a to pozwoli Ci w porę reagować i eliminować problem. Kolejną zaletą jaką ma śledzenie produkcji przy użyciu RFID jest stosunkowo wysoki wskaźnik ROI (współczynnik zwrotu z inwestycji).

Wykorzystana w Systemie RFID Navigator technologia doskonale wspiera wdrażanie i utrzymanie procedur zarządzania jakością ISO.
Umożliwiamy Ci pełną integrację danych z istniejącymi już systemami takimi jak: ERP, MES lub WMS.

Poznaj program do ewidencji produkcji
System RFID Navigator

Sprawdź, jak przebiega śledzenie produkcji z Systemem RFID Navigator

Przebieg etapów ewidencji produkcji:
Kodowanie znaczników RFID przytwierdzonych do wyrobów, palet lub pojemników numerem identyfikacyjnym wyrobu lub zlecenia produkcyjnego.
Identyfikacja pojawiających się znaczników w kolejnych punktach linii produkcyjnej, na taśmociągu, polach odkładczych kolejnych etapów produkcji za pomocą bramek RFID, czytników lub czytników mobilnych.
Rejestracja zidentyfikowanych znaczników w centralnej bazie danych systemu.
Dostarczenie danych operatorowi, kierownikowi lub dyrektorowi produkcji na panelu śledzenia zdarzeń.
Integracja z systemami informatycznymi przedsiębiorstwa eliminuje zbędne wprowadzania danych i zapewnia swobodny przepływ informacji.

Poznaj składowe elementy Systemu RFID Navigator

Bramki, czytniki zintegrowane lub kolektory danych – zbierają dane z procesu produkcji. Umożliwiają podgląd położenie elementu, raportowanie do Excel’a a także integrację danych z ERP, MES przez zapis do widoku lub webservices.
Etykiety RFID – przymocowane do poszczególnych elementów, skrzynek, pudełek, tacek i innych jednostek przeładunkowych, które są śledzone w całym systemie. Przywieszki mogą być osadzone w produkcie, w formie papierowej lub plastikowej etykiety lub przywieszki, bądź też w postaci solidnej, zamkniętej przywieszki przymocowanej za pomocą śrub lub nitów do pojemnika manipulacyjnego.
Portale z czytnikami stałymi RFID – umieszczane przy drzwiach doków, wejściach i wyjściach z różnych obszarów, przenośnikach taśmowych, stacjach produkcyjnych, obszarach kompletacji i wysyłki oraz uzupełniane przez ręczne skanery RFID.
Ręczny czytnik RFID służy do odczytywania informacji z tagu RFID i szybkiego przesyłania do serwera bezprzewodowo.
Czytnik RFID w funkcji bramki – służy do rejestrowania ciągu przesuwających się obiektów i przesyłania odczytów do serwera za pomocą sieci LAN.

Oprogramowanie systemu RFID Navigator – zbiera wszystkie dane, filtruje je i zapisuje do centralnej bazy danych.

Jakie zmiany zauważysz w swojej firmie?

Ewidencja produkcji stanie się ważna dla osób na każdym szczeblu Twojej firmy. Kierownicy produkcji i inne osoby odpowiedzialne za jej prawidłowy przebieg otrzymują bieżące informacje na temat postępu produkcji, dzięki śledzeniu jej przepływu w każdym wyznaczonym z newralgicznym punkcie.

Raporty systemu dostarczą niezbędnych danych, bez których niemożliwa jest dalsza optymalizacja produkcji, obniżenie jej kosztów i skrócenie czasu trwania, a tym samym poprawa jakości pracy osób na hali produkcyjnej.

Łatwa możliwość zgrania zaopatrzenia i magazynu wyrobów jest możliwa właśnie dzięki posiadaniu aktualnych danych o postępie procesu wytwarzania. Cały zakład produkcyjny podnosi swoją wydajność, możliwość przyjęcia większej liczby zleceń i zaczyna dystansować się od konkurencji.

Poznaj system RFID Navigator

Śledź i monitoruj produkcję z systemem RFID. Poznaj możliwości naszego rozwiązania.

Darmowy ebook

Czy system RFID jest dla Ciebie? Pobierz za darmo!

Darmowy ebook - czy RFID jest dla Ciebie? RFID Polska

Sprawdź czy system RFID
jest dla Ciebie!

  • Zobacz na czym polega system RFID.
  • Poznaj praktyczne przykłady wykorzystania RFID.


Zaznacz, jeżeli zgadzasz się z polityką prywatności, możliwością usunięcia swoich danych i chcesz otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne w postaci PDF, wideo i maili.