Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Czytnik RFID to podstawowy składnik każdego systemu RFID. Poznaj popularne konfiguracje: czytnik RFID dalekiego zasięgu zintegrowany z anteną, czytnik 4-kanałowy oraz mobilny terminal RFID UHF.

Pomożemy Ci dobrać model właściwy do Twojego projektu, oprogramowanie oraz współpracujące z nim tagi zbliżeniowe. Oferujemy tylko sprawdzone i wysokiej jakości czytniki RFID, wdrożone w wielu projektach.

Jak wybrać czytnik RFID?

Czytnik RFID jest jednym z podstawowych elementów każdego systemu opartego na technologii fal radiowych. Umożliwia identyfikację tagu RFID znajdującego się w jego zasięgu oraz odczyt zawartych w nim danych. Czytnik RFID może być zintegrowany z anteną odbierającą sygnał, albo umożliwiać podłączenie anten zewnętrznych.

Czytniki dalekiego zasięgu to nie jedyne powszechnie stosowane rozwiązania. Bardzo często wykorzystuje się też czytniki kart zbliżeniowych RFID, za pomocą których można rejestrować aktywność pracowników, ich czas pracy, czy kontrolować dostęp do wyznaczonych stref i pomieszczeń. W szczególnych przypadkach do tego celu można również wykorzystać mobilny czytnik RFID USB.

Jeśli nie wiesz jaki czytnik RFID powinieneś wykorzystać w swoim projekcie (zastanawiasz się np. jak czytnik kart RFID sprawdzi się w zarządzaniu czasem pracy), skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci nie tylko dobrać odpowiednie czytniki, ale również wyjaśnimy jakie korzyści przyniesie ich zastosowanie. Poza tym możemy skonfigurować ich parametry i przystosować wybrane urządzenia do działania w warunkach Twojej firmy.

Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.