Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Szybkie wyszukiwanie w magazynie i biurze

Anteny UHF do systemu RFID Navigator
Wyszukiwarka RFID wspomaga odszukanie potrzebnego sprzętu, towaru lub dokumentu. Dzięki szybkiej identyfikacji poszukiwanego przedmiotu możesz zaoszczędzić sporo cennego czasu i unikniesz pomyłek jakie się zdarzają przy “ręcznym” odczycie numeru identyfikacyjnego.
Krótszy czas wyszukiwania dokumentacji, wyrobów, towarów, pojemników zwrotnych i palet na magazynie.
Oszczędność czasu personelu i uwolnienie go od długotrwałych żmudnych i irytujących poszukiwań.
Zmniejszenie zmęczenia pracującej załogi, poprawa jakości pracy.

Najlepsze rezultaty technologia RFID osiąga przy wyszukiwaniu dokumentów i akt w archiwach, urzędach i sądownictwie.

Uwaga: W środowisku przedmiotów metalowych zasięg odczytu znacznie spada (nawet do kilku cm), ale jest to dla wielu klientów wystarczające. Już sama możliwość błyskawicznej identyfikacji poszukiwanego przedmiotu po odczycie jego identyfikatora lub palety jest ogromną pomocą skracającą czas pracy nawet o 80%.

Przykładowe korzyści z wyszukiwarki RFID u naszych klientów

1

Oszczędność czas lokalizacji w drukarni przemysłowej

Przemysłowa drukarnia produkuje opakowania wg zamówień swoich klientów. Dla każdego opakowania, wzorcownia przechowuje szablony do druku. Kiedy przychodzi zamówienie na kolejną partię opakowań serwisant idzie na wzorcownią i pobiera odpowiedni zestaw wzorników. Jeżeli wzornik nie leży na swoim miejscu, do tej pory, miał dwie opcje albo przeszukiwanie kilku tysięcy zestawów albo zamówienie nowego.

Obie opcje były czasochłonne i drogie. Dodatkowo brak wzornika groził opóźnieniem w produkcji z wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi.

Oznakowanie teczek ze wzornikami znacznikami RFID umożliwia teraz szybkie lokalizowanie odpowiednich wzorników. Już po kilku użyciach cały system się spłacił. Dodatkowo, dzięki temu, że znaczniki są umieszczone we wnętrzu teczki, nawet uszkodzenie zewnętrznego oznakowania nie przeszkadza w znalezieniu wzornika.

2

Zapobieganie strat opakowań zwrotnych w zakładzie produkcyjnym

Producent pakował swoje towary w skrzynie i wysyłał odbiorcom. Niestety, niektórzy kontrahenci przetrzymywali skrzynki albo próbowali oddać inne. Zdesperowany klient oznakował skrzynki/opakowania zwrotne i prowadził ewidencję kiedy i jakie wyjeżdżają do odbiorców.

Wyposażył kierowcę w Wyszukiwarkę RFID, który odbierając skrzynki od razu sprawdza czy odbiera właściwe, a dzięki “szukające” kilkukrotnie odszukał “zagubione” skrzynki na magazynie kontrahenta. Może teraz łatwo rozliczyć każdego z odbiorców z ilości i wartości przetrzymywanych lub zagubionych pojemników zwrotnych.

3

Oszczędność czasu w agencji marketingowej

Agencja marketingowa świadczy usługi projektowania, wydruku i ekspozycji grafik reklamowych na specjalnych samochodach. Grafiki mają różne formaty i czasy eksploatacji. Problemem jest ich szybka identyfikacja i odnajdowanie wśród setek zwiniętych grafik.
Zastosowane rozwiązanie polega na wykorzystaniu kolektora danych z aplikacją mobilną RFID do wyszukiwania na magazynie i pojazdach.

Wyszukiwarka kilkakrotnie skróciła czas wyszukania i montażu grafiki podnosząc wydajność firmy.

4

Zadbanie o lepsze poszanowanie terminali magazynowych w dużej firmie produkcyjnej

W zatrudniającej setki osób firmie produkcyjnej, magazynierzy codziennie pobierają terminale magazynowe (kolektory danych) niezbędne przy kompletacji towaru. Po zakończeniu pracy pracownicy nie odnosili kolektorów do ładowania, ale zostawiali w różnych miejscach magazynu. Następna zmiana dużą ilość czasu poświęcała na znalezienie sprzętu niezbędnego do pracy.

Oznakowanie kolektorów znacznikami RFID pozwoliło na szybsze odszukanie i weryfikację, które kolektory zostały oddane, sprawdzenie w jakim są stanie i ewentualne zanotowanie lub sfotografowanie uszkodzeń.

Z uwagi na specyfikę fal radiowych wyszukiwarka RFID najlepiej sprawdza się przy pracy z dokumentami papierowymi przechowywanymi w drewnianych regałach. Im więcej metalu, to efektywny zasięg znacznie spada. W wielu zastosowaniach bardzo pomocna jest jednak przyspieszona identyfikacja towarów, pojemników – jednego wskazanego przedmiotu spośród wielu innych, bez konieczności wczytywania się w tabliczkę znamionową lub etykietę z symbolem urządzenia i jego numerem seryjnym.

Czytnik RFID sam momentalnie i bezbłędnie rozpozna właściwe urządzenie tuż po zbliżeniu do niego czytnika mobilnego i wyświetli na ekranie jego nazwę i symbole ewidencyjne. Oszczędza to znacznie czas pracy i podnosi wydajność zakładu.

Dowiedz się więcej o Wyszukiwarce Akt RFID >>

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.