Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Program do ewidencji sprzętu i wyposażenia za pomocą RFID

Anteny UHF do systemu RFID Navigator

Program do ewidencji środków trwałych, wyposażenia i narzędzi całkowicie odmieni ewidencję sprzętu w Twojej firmie. Umożliwi Ci dokładną identyfikację zbliżeniową Twojego majątku za pomocą chipów RFID. Dzięki technologii radiowej w trwały sposób go oznakujesz i Ty zyskasz dokładną wiedzę o jego stanie, zaoszczędzisz czas na jego szukaniu i rozliczysz swoich pracowników.

Po co Ci program do ewidencji sprzętu i wyposażenia znacznikami RFID?

Dzięki trwałemu znakowaniu przedmiotów znacznikami (tagami, chipami) RFID będziesz mógł je szybko i łatwo rozpoznać. Zwiększy to szybkość pracy, ułatwi rozliczanie pracowników i pomoże szybko zlokalizować potrzebny sprzęt.

Oprogramowanie umożliwi Ci kontrolę stanu majątku, kosztów eksploatacji, a program do ewidencji pomoże monitorować terminy przeglądów i certyfikacji sprzętu.  Naprawy, serwis, inwentaryzacja, przeglądy i inne procesy zostaną zoptymalizowane.

Zwiększysz efektywność zarzadzania majątkiem, ograniczysz jego nieuzasadnione zużycie i znacznie zredukujesz koszty.

Zarządzanie majątkiem z systemem RFID Navigator

Kto wykorzystuje program do ewidencji sprzętu?

Z systemu może skorzystać praktycznie każda firma, organizacja, czy podmiot publiczny. Program do ewidencji środków trwałych, ewidencji sprzętu i wyposażenia jest stworzony w taki sposób, żeby można go było zastosować w dowolnej branży i warunkach. Najczęściej korzystają z niego:

firmy produkcyjne – wykorzystują go do ewidencji narzędzi, przyrządów czy ubrań roboczych. Usprawnia również obsługę wypożyczalni, inwentaryzację sprzętu komputerowego oraz ewidencję maszyn, urządzeń i aparatury;
firmy budowlane – w których sprawdza się jako program do ewidencji narzędzi, materiałów, dokumentacji oraz zapewnia trwałe i jednoznaczne oznakowanie wszystkich środków trwałych;
urzędy i archiwa – używają programu do szczegółowej ewidencji dokumentacji i akt oraz rejestracji osób, które wchodzą w posiadanie danych dokumentów;
biura, hotele, zarządcy nieruchomości – program pomaga objąć takie aspekty zarządzania majątkiem jak: ewidencja środków trwałych, budynków, ewidencja wyposażenia pracownika, pomieszczeń, szczegółowa lokalizacja położenia w budynku, ewidencja sprzętu komputerowego i oprogramowania;
policja, wojsko – w służbach mundurowych program do ewidencji realizuje takie funkcje jak: ewidencja broni, uzbrojenia i amunicji z wyszczególnieniem każdego pojedynczego egzemplarza, ewidencja zasobów, śledzenie historii użytkowania, czy obsługa magazynu broni z automatyczną rejestracją pobrań i weryfikacją położenia oznakowanego przedmiotu;

szpitale, przychodnie i placówki służby zdrowia – w każdej placówce służby zdrowia i podmiocie leczniczym opisywany program ułatwia prowadzenie ewidencji sprzętu medycznego, aparatury medycznej, dat przydatności zużywanych materiałów oraz ewidencji innych zasobów.

Z naszych rozwiązań i oprogramowania do ewidencji sprzętu skorzystało już ponad 1 000 różnych firm i organizacji więc różnorodność zastosowań jest naprawdę imponująca. 

Zastosowania programu do ewidencji sprzętu RFID

  • ewidencja środków trwałych i wyposażenia (sprzęt, narzędzia, maszyny, urządzenia, aparatura medyczna itp.),
  • inwentaryzacja i ewidencja sprzętu komputerowego, IT, oprogramowania,
  • ewidencja materiałów części zamiennych  i towarów,
  • ewidencja magazynowa palet, paczek, opakowań zwrotnych, ruchu wózków widłowych,
  • inwentaryzacja zakładów przemysłowych, linii produkcyjnych, biur, urzędów,
  • ewidencja dokumentów, rysunków i akt,
  • obsługa wypożyczalni – błyskawiczne wydawanie sprzętu dla pracowników, na budowy, imprezy,
  • ewidencja sprzętu budowlanego, elektronarzędzi budowlanych,
  • ewidencja odzieży ochronnej BHP, obsługa pralni,
  • ewidencja sprzętu medycznego, aparatury medycznej, wyposażenia szpitali.

Wykorzystanie systemu skróci czas potrzebny na ewidencję i inwentaryzację wszystkich zasobów Twojej firmy oraz wyeliminuje niepraktyczne, papierowe dokumenty. Ewidencja majątku technologią RFID ograniczy również nieuzasadnione użycie narzędzi i zasobów.

Opis programu do ewidencji wyposażenia (także narzędzi) chipami RFID

System ewidencji zasobów firmy (środków trwałych, wyposażenia, maszyn i narzędzi) oparty jest na oprogramowaniu Narzędziownia®.

Oprogramowanie rejestruje wszystkie przyjęcia materiałów, towarów i sprzętu. Prowadzi ich kartotekę magazynową (inwentarzową) i przypisuje tag RFID. Możliwa jest również praca z tradycyjnymi kodami kreskowymi. Program obsługuje wydawanie i zwrot sprzętu pracownikom identyfikując ich szybko i bezpiecznie za pomocą ich kart zbliżeniowych RFID.

Operacje wydania i zwrotu odbywają się błyskawicznie, dzięki wykorzystaniu stacjonarnego czytnika RFID UHF lub kolektora danych z czytnikiem RFID UHF i programu Mobilna Narzędziownia.

Okresowa inwentaryzacja wyposażenia zajmuje nawet 10 razy mniej czasu niż tradycyjnie i odbywa się przy pomocy czytnika mobilnego RFID – bezdotykowo i bez konieczności odszukania chipa, którego możesz ukryć wewnątrz urządzeń.

Zobacz, jak działa program do ewidencji sprzętu

Poniższy film pokazuje działanie Narzędziowni – systemu do ewidencji sprzętu i majątku firmy. Zobacz jak łatwo z nim pracować.

Szybka obsługa pracownika dzięki RFID – zero papierowych kwitów

Kolejną zaletą programu do ewidencji sprzętu za pomocą RFID jest brak konieczności wypełniania jakichkolwiek papierowych dokumentów. Wszystkie operacje są rejestrowane automatycznie i bez pomyłek.

Zobacz jak szybko może wyglądać wydawanie narzędzi pracownikowi za pomocą czytnika RFID w Twojej firmie. Pracownik jest identyfikowany za pomocą karty zbliżeniowej, a jego dane automatycznie pojawiają się w oknie programu. Czytnik RFID potrafi odczytać nawet kilkadziesiąt przedmiotów w przeciągu jednej sekundy!

Cała operacja przekazania narzędzi trwa zaledwie kilka sekund zamiast długich minut wypisywania papierowych kwitów. Wolny czas będziesz mógł wykorzystać na inne zadania.

Porównaj szybkość pracy RFID i kodu kreskowego

Porównaj szybkość pracy dwóch operatorów posługujących się różnymi technologiami identyfikacji – kodem kreskowym i czytnikami RFID. Zobacz ile czasu możesz zaoszczędzić dzięki technologii RFID i systemowi Narzędziownia.

Ogranicz wydatki ewidencjonując swój sprzęt szybciej i dokładniej. Zaoszczędź czas i zyskaj panowanie nad stanem swojego majątku.

Ewidencja wyposażenia i inwentaryzacja z RFID – powiązane artykuły
Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.