Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Ewidencja środków trwałych za pomocą RFID NAVIGATOR

Środki trwałe i wyposażenie to kosztowny majątek, który pozostawiony bez nadzoru generuje niekończące się koszty, stając się workiem bez dna w budżecie przedsiębiorstwa.

W jaki sposób zapanujesz nad własnymi środkami trwałymi i wyposażeniem?

Pierwszym krokiem jest trwałe oznakowanie każdego posiadanego środka trwałego i wyposażenia. Stosujemy w tym celu nowoczesne znaczniki radiowe RFID, które w przeciwieństwie to etykiet z kodem kreskowym są znacznie bardziej wytrzymałe, szybsze w odczycie i po prostu wygodniejsze w pracy.

Każde kolejne zdarzenie związane ze środkiem trwałym jest rejestrowane w systemie za pomocą czytników zbliżeniowych RFID, bramek rejestrujacych RFID lub czytników mobilnych. Dzięki temu osoby zainteresowane, mają bieżący podgląd w programie do zarządzania majątkiem, gdzie i w jakim stanie znajduje się interesujący ich przedmiot.

5 kroków do zarządzania majątkiem z systemem RFID Navigator

1
Wprowadzenie do centralnej bazy danych informacji o środkach trwałych i wyposażeniu przez utworzenie nowych kartotek lub import z systemu ERP lub arkuszy Excel.
2
Zaprogramowanie znaczników RFID oraz trwałe i bezpieczne oznakowanie posiadanego majątku.
3
Rozpoczęcie zautomatyzowanego, bezdotykowego nadzoru przy użyciu czytników mobilnych i biurkowych oraz bramek i szaf RFID.
4
Szybka inwentaryzacja okresowo weryfikuje zgodność stanu i położenia z informacją w kartotece.
5
Swobodne zarządzanie majątkiem trwałym dzięki dostępowi do pełnych informacji o majątku przedsiębiorstwa – jego położeniu, użytkowniku, stanowisku kosztów MPK i historii operacji.

Co daje oprogramowanie do zarządzania majątkiem i monitorowania firmy?

Mając łatwy dostęp do zawsze aktualnych informacji na temat danego środka trwałego, bez trudu możesz monitorować jego użytkowanie.
Łatwo znajdziesz wąskie gardło, niewydajnego wykorzystania i eksploatacji.
Szczegółowa informacja o jego położeniu pozwoli pracownikom niezwłocznie zabrać się do pracy bez marnowania czasu na poszukiwania potrzebnego im sprzętu i narzędzi pracy.

Dzięki znacznikom RFID i systemowi RFID Navigator zmienisz sposób okresowej inwentaryzacji, która zajmie przykładowe 3 dni, zamiast 3 tygodni i dostarczy zawsze aktualnych informacji o majątku.

Wymierną korzyścią wdrożenia będzie zmiana podejścia pracowników do powierzonego im firmowego sprzętu. Mając świadomość, że nad majątkiem czuwa zautomatyzowany system, zaczną go bardziej go szanować.

Czym grozi dalsza praca bez nadzoru nad majątkiem trwałym?

Prowadzi do nieuzasadnionych, zdublowanych zakupów. Do niewykorzystywania zakupionych wcześniej środków, ponieważ firma nie potrafi zlokalizować swoich zasobów.
Zdarza się, że pracownicy pobierają sprzęt, aparaturę, narzędzia, laptopy i niedbale porzucają w losowych miejscach, nie odnosząc do właściwej lokalizacji.
Trudności w odszukaniu potrzebnego wyposażenia prowadzą do martnotrawstawa czasu pracowników, opóźniają produkcję i pracę zakładu.
Osoby odpowiedzialne za zarządznie majątkiem nie są pewne, czy nie opuszcza on wyznaczonych pomieszczeń lub terenu zakładu i wędruje np. do domu pracownika.
Bałagan i uczucie nieporządku psuje wizerunek fimy, która przestaje być dobrym miejscem do pracy.

Chcesz rozpocząć zarządzanie majątkiem trwałym poprzez jego elektronicze monitorowanie?

Jeżeli nie monitorujesz majątku przedsiębiorstwa, to nawet nie wiesz jak wiele tracisz – przekuj utracone informacje w zyskany potencjał

Nie ma znaczenia czy chodzi o produkcję, budownictwo, urząd, szpital czy hotel – cyfryzacja informacji o firmowym majątku jest krokiem milowym w kierunku optymalizacji kluczowych procesów w firmie. Łatwy dostęp do pełnych informacji o zasobach to pierwsze ogniwo od którego należy zaczynać budowę nowoczesnego, wydajnego przedsiębiorstwa.

Płynny obieg informacji pozwala specjalistom skoncentrować się wyłącznie na pracy, a kierownictwu wyłącznie na zarządzaniu. Atmosfera porządku i ładu udziela się wszystkim pracownikom, a zwiększona wydajność działań zbawiennie wpływa na terminowość zleceń powierzonych firmie. Wdrożenie systemu RFID Navigator pozwoli Ci wejść w nową epokę automatyzacji, co korzystnie wpłynie nie tylko na aspekty finansowe, ale zarazem zwiększy Twoją konkurencyjność i poprawi reputację.

System możesz z powodzeniem wykorzystać również do ewidencji sprzętu i wyposażenia, materiałów, czy towarów.

Poznaj system RFID Navigator

Przekonaj się jak łatwo jest zarządzać majątkiem z wykorzystaniem systemu RFID Navigator. Poznaj wszystkie moduły naszego rozwiązania.

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!