Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Oprogramowanie RFID Navigator ReadApp

Aplikacja ReadApp znacznie ułatwia tworzenie i uruchamianie systemów opartych o technologię RFID. Standaryzuje sposób wymiany danych i umożliwia budowę systemów z gotowych modułów. Dzięki temu znacznie skraca się czas i koszty wdrożenia technologii RFID.

Czym jest RFID Navigator ReadApp?

RFID Navigator ReadApp to aplikacja, która zarządza czytnikami i bramkami RFID i zbiera dane o majątku trwałym, jego stanie, lokalizacji a także informacje o przemieszczaniu się pracowników, o ich wejściach i wyjściach na terenie zakładu pracy. Sprawdzi się ona w wszędzie tam, gdzie niezbędny jest nadzór i kontrola majątku trwałego, komponentów produkcyjnych i innych, niezbędnych zasobów. RFID Navigator ReadApp współpracuje z wybranymi przez Ciebie czytnikami i bramkami RFID.

RFID Navigator ReadApp tworzy interfejs pomiędzy czytnikiem a modułem głównym Systemem RFID Navigator.

Jak działa aplikacja?

RFID Navigator ReadApp steruje pracą czytnika RFID dalekiego zasięgu i zarządza podłączonymi antenami (tzw. aplikacja Java RFID Middleware do przetwarzania danych). Rejestruje odczytane znaczniki RFID i zapisuje odczyty do bazy danych SQL.
W połączeniu z czytnikami Zebra serii FX tworzą zintegrowaną całość. Aplikacja dostarcza dane także dla innych systemów, które można na takim zestawie zbudować.

Aplikacja pobiera dane z tagów RFID, a aplikacja przetwarza je, sortuje i zapisuje do bazy danych zgodnie z ustalonymi parametrami. Dzięki temu Twój system RFID otrzymuje informacje o przemieszczającym się towarze i ruchach osób. Wybierając RFID ReadApp, zyskujesz niezbędne połączeniem pomiędzy warstwą sprzętową i programową systemu.

Zastosowanie RFID Navigator ReadApp

Funkcje, które oferuje RFID Navigator ReadApp pozwalają na zastosowanie go w wielu branżach. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rzetelna kontrola procesów, gromadzenie informacji o nich i ich szybki przesył wewnątrz firmy. Najczęściej wybierany jest przez przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy handlowe, magazynowe i logistyczne.

Niezależnie od branży, aplikacja jest ułatwieniem dla wszystkich, tworzących własne systemy ze względu na brak problemów z oprogramowywaniem czytnika i łatwość jego działania. RFID Navigator ReadApp jest dobrym rozwiązaniu dla firm, którym zależy na szybkim skupieniu się na analizie i opracowywaniu danych.
RFID Polska proponuje dla nowoczesnych przedsiębiorstw gotowe rozwiązanie do szybkiego wdrożenia.

Produkcja

Rejestrowanie danych o etapach produkcji wyrobu

Kontrola zasobów

Monitorowanie przemieszczania się zasobów na terenie firmy

Magazyn

Rejestrowanie wejścia i wyjścia z magazynu

Logistyka

Śledzenie poszczególnych etapów łańcucha dostaw

Jak działa oprogramowanie ReadApp?

Rozwiązaniem problemów związanych z ewidencjonowaniem i kontrolą jest system RFID oparty na znacznikach radiowych RFID UHF. Odczyty wszystkich nadzorowanych obiektów odbywają się drogą radiową. 

Przemysłowy czytnik RFID potrafi odczytywać setki tagów na minutę, co pozwala sprawnie odczytać zawartość opakowania zbiorczego, w którym znajduję nawet kilkadziesiąt różnych towarów.

Zalety aplikacji sterującej RFID Navigator ReadApp

niezależna – nie musisz mieć systemu RFID Navigator aby z niej korzystać,
gotowa do wdrożenia moduł rejestrujący obiekty oznakowane RFID,
łatwa do integracji,
nie wymaga wdrożenia przez programistę,
duża odległość odczytu informacji zawartej w znaczniku,
brak potrzeby “wzrokowego” kontaktu ze znacznikiem,
odczytywanie wielu znaczników równocześnie,

szybkie przekazywanie danych do głównego systemu.

Odmień swój system RFID z Navigator ReadApp

Udoskonal, usprawnij i wykorzystaj w pełni możliwości jakie daje RFID. Wybierz nowoczesną aplikację, która w prosty sposób zmieni Twój tryb pracy.

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Jak prawidłowo zarządzać procesami firmy dzięki RFID?

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!