Oprogramowanie RFID Navigator ReadApp

W każdej firmie posiadającej majątek trwały, towary magazynowe czy materiały do produkcji, podstawowym problemem jest ewidencja tych składników. Potrzebne są informacje o stanie magazynów, ruchach towarów, ale także o przemieszczaniu się osób. RFID Navigator ReadApp to moduł, który zarządza czytnikami i bramkami RFID i zbiera te informacje.

Nowoczesne rozwiązanie oparte o RFID Navigator

Duże tempo pracy wymusza poszukiwanie szybkich, prostych w obsłudze i wydajnych systemów do ewidencjonowania i kontroli. Ważne jest, szybkie i dokładne zbieranie informacji, aby sposób ich pozyskiwania nie opóźniał pracy firmy.

Rozwiązaniem tych problemów jest system znakowania oparty na znacznikach radiowych RFID UHF. Dzięki modułowi RFID Navigator ReadApp sterującego pracą czytników RFID, możliwe jest przekazywanie zebranych danych do bazy danych głównego systemu.

Czym jest RFID Navigator ReadApp?

RFID Navigator ReadApp to aplikacja tworząca interfejs pomiędzy czytnikiem a modułem głównym Systemem RFID Navigator. 

Aplikacja pobiera dane z tagów RFID, przetwarza je, sortuje i zapisuje do bazy danych zgodnie z ustalonymi parametrami. Dzięki temu system Navigator otrzymuje informacje o przemieszczającym się towarze i ruchach osób. Zyskujesz niezbędne połączeniem pomiędzy warstwą sprzętową i programową systemu. RFID Navigator ReadApp jest obowiązkowy jeśli chcesz zapewnić sobie jeszcze bardziej optymalną pracę systemu.

Poznałeś już System RFID Navigator?

Zastosowanie RFID Navigator ReadApp

Funkcje, które oferuje moduł RFID Navigator ReadApp pozwalają na zastosowanie systemu w wielu branżach, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rzetelna kontrola procesów, gromadzenie informacji o nich i ich szybki przesył wewnątrz firmy. Najczęściej wybierany jest przez przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy handlowe, magazynowe i logistyczne.

Produkcja

Rejestrowanie danych o etapach produkcji wyrobu

Kontrola zasobów

Monitorowanie przemieszczania się zasobów na terenie firmy

Magazyn

Rejestrowanie wejścia i wyjścia z magazynu

Logistyka

Śledzenie poszczególnych etapów łańcucha dostaw

Jak działa oprogramowanie ReadApp?

Rozwiązaniem problemów związanych z ewidencjonowaniem i kontrolą jest system RFID Navigator oparty na znacznikach radiowych RFID UHF. Warunkiem jest, by na towarze lub opakowaniu umieszczony został znacznik zwany tagiem (chipem, etykietą RFID). 

Odczyty wszystkich nadzorowanych obiektów odbywają się drogą radiową. Dzięki temu umieszczenie znacznika w niewidocznym miejscu nie zakłóca odczytu. Ponadto, czytniki działają w trudnych warunkach oświetlenia i zapylenia.

Przemysłowy czytnik RFID potrafi odczytywać setki tagów na minutę, co pozwala sprawnie odczytać zawartość opakowania zbiorczego, w którym znajduję nawet kilkadziesiąt różnych towarów.

Moduł RFID Navigator ReadApp to aplikacja Java sterująca pracą czytnika RFID dalekiego zasięgu i zarządzająca podłączonymi antenami (tzw. aplikacja Java RFID Middleware do przetwarzania danych). Rejestruje odczytane znaczniki RFID i zapisuje odczyty do bazy danych SQL. 

Aplikacja ReadApp znacznie ułatwia tworzenie i uruchamianie systemów opartych o technologię RFID. Standaryzuje sposób wymiany danych i umożliwia budowę systemów z gotowych modułów. Dzięki temu znacznie skraca się czas i koszty wdrożenia technologii RFID.

RFID Polska proponuje dla nowoczesnych przedsiębiorstw gotowe rozwiązanie do szybkiej identyfikacji towaru i osób – Bramkę RFID Navigator.

Zalety aplikacji sterującej RFID Navigator ReadApp

gotowy do wdrożenia moduł rejestrujący obiekty oznakowane RFID,
duża odległość odczytu informacji zawartej w znaczniku,
brak potrzeby “wzrokowego” kontaktu ze znacznikiem,
odczytywanie wielu znaczników równocześnie,

szybkie przekazywanie danych do głównego systemu RFID Navigator.

Wybierz RFID Navigator z modułem ReadApp

System RFID Navigator może odmienić Twoją firmę. Dowiedz się więcej o nim i pozostałych modułach albo skontaktuj się z nami!

Darmowy ebook

Czy system RFID jest dla Ciebie? Pobierz za darmo!

Darmowy ebook - czy RFID jest dla Ciebie? RFID Polska

Sprawdź czy system RFID
jest dla Ciebie!

  • Zobacz na czym polega system RFID.
  • Poznaj praktyczne przykłady wykorzystania RFID.


Zaznacz, jeżeli zgadzasz się z polityką prywatności, możliwością usunięcia swoich danych i chcesz otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne w postaci PDF, wideo i maili.