Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Bezproblemowe zliczanie wyrobów lub towarów na produkcji

Anteny UHF do systemu RFID Navigator
Chcesz podnieść wydajność, obniżyć koszty i zoptymalizować swoje procesy? Do tego potrzeba danych o przemieszczających się wyrobach, paletach, opakowaniach, które uzyskasz dzięki technologii RFID lub kodów kreskowych.

Dzięki znacznikom RFID i oprogramowaniu RFID Navigator, swoje wyroby, towary lub palety możesz precyzyjnie zliczać w tych miejscach, które są ważne dla Twoich procesów. Bez posiadania tych informacji, każda optymalizacja jest prowadzona “na ślepo” i przeważnie nie przynosi najlepszych wyników.

Produkcja – rejestrowanie wyrobów w wybranych punktach linii produkcyjnej umożliwia zliczanie elementów oraz czasu, kiedy się w nim pojawiają. Kontrolowanie operatora, który brał udział w tym etapie produkcji. Dostarcza dokładnych informacji na temat liczby wykonanych wyrobów, czasu wykonania i osoby odpowiedzialnej (kontrolera jakości).
Magazyn – kontrola ile weszło i ile zeszło z magazynu dostarcza wiedzy, czy towar powinien się jeszcze na nim znajdować, czy już go opuścił. Ograniczenie liczby sytuacji, kiedy nie wiadomo, czy dany przedmiot opuścił teren zakładu lub magazynu.
Zaopatrzenie produkcji – zdalny nadzór pojemników Kanban RFID ogranicza ryzyko przestojów w produkcji z powodu braku komponentów do montażu. Odciąża dział zaopatrzenia, magazyniera lub zewnętrznego dostawcę od manualnego, czasochłonnego sprawdzania zapasów poszczególnych stanowisk montażowych.
Wysyłka – weryfikacja wychodzących towarów lub palet eliminuje kosztowne pomyłki i irytację klientów. Zlicza także i zapamiętuje gdzie pojechały Twoje opakowania zwrotne.
Inwentaryzacja – zliczanie majątku firmy, towarów, wyrobów daje jasny obraz stanu i rozmieszczenia zasobów przedsiębiorstwa: wyposażenia, maszyn, narzędzi, pojazdów, sprzętu IT, itp.

Zastosuj proste oprogramowanie i rozpocznij kontrolowanie swoich wyrobów

Opracowaliśmy specjalne i łatwe do wdrożenia oprogramowanie, które umożliwi Tobie rozpoczęcie zliczania swoich towarów lub wyrobów za pomocą znaczników RFID, NFC lub kodów kreskowy i kodów QR.

1

Aplikacja mobilna Navigator

Zliczanie wyrobów za pomocą aplikacji mobilnej Navigator uruchomionej na profesjonalnym kolektorze danych ze skanerem (znaczniki RFID UHF, kody kreskowe, kody QR) lub na zwykłym telefonie komórkowym (kody kreskowe, kody QR, znaczniki zbliżeniowe NFC). W przeciwieństwie do kodów kreskowych znaczniki RFID mogą być odczytywane bez celowania w nie skanerem i to w ilości nawet kilkudziesięciu sztuk na sekundę.
Kolektor danych Chainway C72 - czytnik RFID UHF
2

Rejestrator RFID

Zliczanie towarów oparte o czytnik RFID ustawiony na stojaku lub przymocowany do ściany, który odczytuje przemieszczające się tuż przed nim oznakowane przedmioty. Zasięg odczytu wynosi od 50cm do kilku metrów w zależności do środowiska pracy. Weryfikację pewności odczytu najbezpieczniej potwierdzić za pomocą usługi Audyt RFID.
Czytnik RFID UHF 4MRL

Co zyskujesz z automatyzacją?

Dzięki automatyzacji zliczania towarów i wyrobów za pomocą RFID Navigator nasi klienci mają takie rezultaty jak:

  • dokładnie policzone wyroby, palety, pojemniki zwrotne
  • kontrolowane na bieżąco procesy firmowe
  • automatyczna identyfikacja w logistyce i zwiększona wydajność
  • podwyższona jakość wyrobów i
  • ograniczenie braków
  • ograniczenie strat czasu pracy
Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!

Zapytaj o produkt

Wyślij pytanie o dostępność, specyfikację techniczną, zastosowanie lub inne aspekty związane z tym produktem.