Bramka RFID Navigator zwiększa efektywność przedsiębiorstwa przez automatyzacje czasochłonnych czynności. Podnosi bezpieczeństwo pracowników. Po podłączeniu do systemu komputerowego lub automatyki przemysłowej, podejmie zaprogramowane działania.
Patrząc na ekran Panelu Sterującego bramki RFID Navigator widzisz gdzie ostatnio był Twój towar, środek trwały lub pracownik.
Monitoring – zastosowanie bramki RFID do śledzenie przepływu przedmiotów
Monitoring osób - zastosowanie bramki RFID do identyfikacji osób i kontroli ich przemieszczania się
Gdzie najlepiej sprawdzi się bramka RFID?
Kontrola przemieszczania się osób na terenie zakładu pracy lub innego obiektu. Monitorowanie pracowników, czy przebywa w rejonie swojego stanowiska pracy. Monitorowanie miejsc, gdzie pracownik przebywa poza swoim miejscem pracy (palarnia, stołówka).
Przemysłowa bramka kontrolna rejestrująca przebieg produkcji na poszczególnych etapach.
Zarządzanie pojemnikami zwrotnymi i kontenerami, w które są pakowane wyroby i transportowane do klienta.
W logistyce, w łańcuchu dostaw, monitoring RFID do śledzenia palet, kontenerów, wózków widłowych.
Bramka RFID (RFID Gate) w magazynie, rejestracja ruchów magazynowych, przyjęć i kompletacja wydań. “Czy wydaliśmy to co mieliśmy wydać?”, “Czy przyjmowany asortyment jest prawidłowo oznakowany?“. Tunel RFID w magazynie.
Bramka pralnicza RFID w formie tunelu RFID, wykorzystująca tagi do pralni. Nadzór w szpitalach, w hotelach i zakładach nad pościelą, ręcznikami, a także praniem ubrań roboczych przez rejestrowanie przekazywania odzieży do pralni oraz kontrolę zwrotów.
Bramka RFID dla szkół i uczelni


Z czego składa się bramka RFID (RFID Gate)? – czytniki, anteny oraz oprogramowanie
Bramka RFID Navigator składa się z czytnika RFID wyposażonego w różne konfiguracje anten RFID. Decydujące znaczenie mają warunki pracy, rodzaj kontrolowanych przedmiotów i sposób ich oznaczenia znacznikami RFID.
Bramka RFID może mieć postać:
- stelaża z przymocowanymi antenami,
- portalu podwieszonego pod sufitem,
- tunelu RFID do którego wsuwane są przedmioty np. na wózku ręcznym lub widłowym.
Wyposażona w sygnalizator dźwiękowy i świetlny, bramka może zgłaszać sytuacje alarmowe.
Kluczowe jest oprogramowanie rejestrujące odczyty bramki RFID Navigator. Prezentuje ono zebrane dane w przyjaznej formie oraz integruje się z innymi systemami przedsiębiorstwa, umożliwiając monitoring RFID zasobów.
Jak wygląda prawidłowe wdrożenie śledzenia obiektów dzięki bramkom RFID
W systemach RFID kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich komponentów.
Źle dobrane chipy RFID, czytniki, anteny i oprogramowanie prowadzą do niskiej skuteczności odczytu. W niesprzyjających warunkach zaledwie 30%-50% prób odczytu zakończy się powodzeniem.
Często spotykamy się u naszych klientów z niedziałającymi projektami, w których popełniono kilka podstawowych błędów.
Dlatego wdrożenie rozpoczynamy od szczegółowej analizy wymagań klienta, audytu w formie testów w docelowych warunkach pracy, oraz wdrożeń pilotażowych.

Najłatwiej i najszybciej możesz wdrożyć RFID, nie stosując bramki RFID, ale czytnik mobilny z aplikacją RFID Navigator Mobile. Skalowalność systemu RFID Navigator pozwala zawsze na późniejszą jego rozbudowę o nowe elementy. Skanowanie jest znacznie łatwiejsze niż kodem kreskowym, a rozwiązanie gotowe do użycia bez skomplikowanego montażu. Zadzwoń w celu omówienia zalet obu rozwiązań.
Sprawdź system RFID dla Twojej firmy
Nasz system RFID Navigator może Ci pomóc wymiernie usprawnić procesy w Twojej firmie. Poznaj wszystkie moduły i możliwości.