Bramka RFID automatyzuje czasochłonne czynności śledzenia, zliczania i kontroli odciążając pracowników i eliminując pomyłki.
Patrząc na ekran Panelu Sterującego bramki RFID Navigator widzisz gdzie ostatnio był Twój towar, wyrób, opakowanie, środek trwały lub pracownik.
W przeciwieństwie do kodów kreskowych skanowanie etykiet radiowych następuje automatycznie, zbliżeniowo, nie angażując pracy człowieka. Dzięki technologii RFID nie zaginą żadne informacje.
Bramka RFID Navigator może działać w pełni samodzielnie lub przekazywać dane do Twojego systemu umożliwiając bezproblemowe wdrożenie tej nowoczesnej technologii lub zastąpienie istniejącej identyfikacji kodem kreskowym.

Zastosowanie bramki RFID do śledzenie przepływu przedmiotów
Bramka RFID Navigator śledzi przemieszczające się towary handlowe, opakowania, palety, kontenery, narzędzia, wyroby i materiały oznakowane specjalnie dobranymi do warunków pracy, wymaganego zasięgu oraz znakowanej powierzchni tagami RFID.
Zastosowanie bramki RFID do identyfikacji osób i kontroli ich przemieszczania się
Gdzie najlepiej sprawdzi się bramka RFID?
Kontrola przemieszczania się przedmiotów (środki trwałe, wyposażenie, komputery, sprzęt biurowy, aparatura) przez bramki na terenie firmy.
Przemysłowa bramka kontrolna rejestrująca przebieg produkcji na poszczególnych etapach lub śledzenie poszczególnych wyrobów (traceability).
Zarządzanie pojemnikami zwrotnymi i kontenerami, w które są pakowane wyroby i transportowane do klienta.
Kontrola przemieszczania się osób na terenie zakładu. Monitorowanie pracowników, czy przebywają w rejonie swojego stanowiska pracy, w stołówce, palarni. Wspomagają BHP i ewakuację.
W logistyce, w łańcuchu dostaw, monitoring RFID do śledzenia palet, kontenerów, wózków widłowych.
Bramka RFID (RFID Gate) w magazynie – rejestracja ruchów magazynowych, przyjęć i kompletacja wydań. “Czy przesyłka jest prawidłowo przygotowana?“. Tunel RFID w magazynie.
Kontrola archiwum, magazynowania i przemieszczania się dokumentów i akt w sądach i urzędach. Współpracuje z systemem do wyszukiwania akt.
Bramka pralnicza RFID w formie tunelu RFID, wykorzystująca tagi do pralni. Nadzór w szpitalach, w hotelach i zakładach nad pościelą, ręcznikami i szlafrokami ogranicza kradzieże wyposażenia hotelu. Nadzór nad praniem ubrań roboczych przez rejestrowanie przekazywania odzieży do pralni oraz kontrolę zwrotów.


Z czego składa się bramka RFID (RFID Gate)? – czytniki, anteny oraz oprogramowanie
Bramka RFID Navigator składa się z czytnika RFID wyposażonego w różne konfiguracje anten RFID wraz z oprogramowaniem sterującym RFID Navigator Gate. Decydujące znaczenie mają warunki pracy, rodzaj kontrolowanych przedmiotów i sposób ich oznaczenia znacznikami RFID.
Bramka RFID może mieć postać:
- funkcjonalnego stelaża z antenami lub obudowy dostosowanym do charakteru pracy i pomieszczeń,
- portalu podwieszonego pod sufitem,
- tunelu RFID do którego wsuwane są przedmioty np. na wózku ręcznym lub widłowym.
Wyposażona w sygnalizator dźwiękowy i świetlny bramka może zgłaszać sytuacje alarmowe.
Kluczowe jest oprogramowanie rejestrujące odczyty bramki RFID Navigator. Prezentuje ono zebrane dane w przyjaznej formie oraz integruje się z innymi systemami przedsiębiorstwa, umożliwiając śledzenie zasobów.
Oprogramowanie komunikuje się bezpośrednio z bazą danych klienta lub za pomocą interfejsu sieciowego API. Dzięki temu jedna lub więcej bramek może równocześnie zasilać istniejące systemy informatyczne klienta w zbierane dane.
Zastosowany w naszej bramce RFID autonomiczny sterownik sprzętowy działa niezależnie od połączeń sieciowych użytkownika i w razie awarii potrafi zbierać dane i w późniejszym czasie przekazać je dalej. Dzięki niemu w naszej bramce RFID nie zaginą zginą żadne informacje.
- Automatycznie rejestruje przedmioty w czasie rzeczywistym.
- Odciąża personel od żmudnej pracy zbierania danych i ręcznej kontroli
- Integracja bramki RFID z innymi systemami przedsiębiorstwa wzbogaca je w nowe możliwości automatycznego zbierania danych np. o ruchach magazynowych, przemieszczaniu się majątku, towarów lub osób.
Jak wygląda prawidłowe wdrożenie śledzenia obiektów dzięki bramkom RFID
W systemach RFID kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich komponentów.
Źle dobrane chipy RFID, czytniki, anteny i oprogramowanie prowadzą do niskiej skuteczności odczytu. W niesprzyjających warunkach zaledwie 30%-50% prób odczytu zakończy się powodzeniem.
Często spotykamy się u naszych klientów z niedziałającymi projektami, w których popełniono kilka podstawowych błędów.
Dlatego wdrożenie rozpoczynamy od szczegółowej analizy wymagań klienta, audytu w formie testów w docelowych warunkach pracy, oraz wdrożeń pilotażowych.
