Firma PWSK zaprojektowała i wdrożyła w pełni nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kontrola dostępu oparta o technologię RFID UHF zarządzająca siecią szlabanów parkingowych zainstalowanych na terenie Przedsiębiorstwa Inżynierskiego Biprohut w Gliwicach.

System parkingowy do modernizacji

Firma Biprohut pragnęła kontrolować pojazdy wjeżdżające na jej posesje, ograniczając dostęp jedynie do samochodów uprawnionych.  Do tej pory ruch odbywał się bez kontroli lub przy zaangażowaniu portierów ręcznie otwierających szlabany wjazdowe. Sytuację dodatkowo utrudniała bliska obecność marketu, którego klienci zajmowali firmowe miejsca parkingowe.

Kontrola dostępu wdrożona na parkingu

 

Automatyczny System parkingowy został oparty o czytniki RFID UHF dalekiego zasięgu dystrybuowane przez firmę PWSK, oraz sieć siedmiu szlabanów parkingowych.

Całością zarządzają specjalnie przygotowane – dedykowane centrale kontroli dostępu komunikujące się między sobą w sieci TCP/IP. Pozwala to na centralne sterowanie całym parkingiem z poziomu jednego stanowiska komputerowego oraz wgląd w zdarzenia i reagowanie na sytuacje nietypowe z dowolnego, uprawnionego do tego komputera umieszczonego w budynku zarządu lub ochrony.

W celu identyfikacji osób oraz pojazdów przemieszczających się na terenie przedsiębiorstwa wykorzystano karty zbliżeniowe RFID UHF oraz specjalne tagi umieszczane od wewnętrznej strony na szybie pojazdu.

Osiągnięte rezultaty

 

Rekomendujemy firmy PWSK jako solidnego partnera w biznesowych systemach RFID –  dyrektor Biprohut , pan Grzegorz Luboiński

Wdrożony system kontroli dostępu do parkingu znacznie usprawnił ruch pojazdów przemieszczających się na terenie przedsiębiorstwa. Dzięki praktycznie bezobsługowemu działaniu, znaczne odciąża pracowników ochrony, którzy dodatkowo otrzymali narzędzie ułatwiające ich pracę. Dodatkowo zdyscyplinował pracowników odnośnie godzin pracy.

Zarząd firmy otrzymał narzędzie nie tylko kontroli przestrzeni zarządzanej firmy, ale możliwość wglądu w szczegółowe raporty o wszelkich ruchach osób i pojazdów.

Nasze starania oraz udane wdrożenie zostało nagrodzone miłym listem referencyjnym.

referencje-biprohut

Jeżeli interesują Ciebie takie automatyczne systemy parkingowe, skontaktuj się z naszym doradcą.

Pin It on Pinterest

Share This
ebook pomiar czasu w sporcie

Zarejestruj się i pobierz:

demo Programu Zawody

filmik "Jak ustawić anteny"

Poradnik "Elektroniczny Pomiar Czasu"

Darmowe dla osób zarejestrowanych.

Pamiętaj, nigdy nie udostępnimy
Twojego adresu email.
W każdej chwili możesz się wypisać.


Podaj swój główny adres email:
Klikając na ten link wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę PWSK dla celów marketingowych. Równocześnie zostałem poinformowany o możliwości trwałego usunięcia moich danych z zasobów firmy PWSK.

Chcę otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne.

Zapoznałem się z Polityką prywatności i ją akceptuję.


Dziękujemy! Pomyślnie dodano adres e-mail do listy!