kontrola dostępu rfid uhf na parkingu - system parkingowy

Kontrola dostępu RFID na parkingu – nowoczesne rozwiązanie wdrożone w firmie Biprohut

Firma PWSK zaprojektowała i wdrożyła w pełni nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kontrola dostępu oparta o technologię RFID UHF zarządzająca siecią szlabanów parkingowych zainstalowanych na terenie Przedsiębiorstwa Inżynierskiego Biprohut w Gliwicach.

System parkingowy do modernizacji

Firma Biprohut pragnęła kontrolować pojazdy wjeżdżające na jej posesje, ograniczając dostęp jedynie do samochodów uprawnionych.  Do tej pory ruch odbywał się bez kontroli lub przy zaangażowaniu portierów ręcznie otwierających szlabany wjazdowe. Sytuację dodatkowo utrudniała bliska obecność marketu, którego klienci zajmowali firmowe miejsca parkingowe.

Kontrola dostępu wdrożona na parkingu

Automatyczny i Bezobsługowy System parkingowy został oparty o czytniki RFID UHF dalekiego zasięgu dystrybuowane przez firmę PWSK, oraz sieć siedmiu szlabanów parkingowych.

Całością zarządzają specjalnie przygotowane – dedykowane centrale kontroli dostępu komunikujące się między sobą w sieci TCP/IP. Pozwala to na centralne sterowanie całym parkingiem z poziomu jednego stanowiska komputerowego oraz wgląd w zdarzenia i reagowanie na sytuacje nietypowe z dowolnego, uprawnionego do tego komputera umieszczonego w budynku zarządu lub ochrony.

W celu identyfikacji osób oraz pojazdów przemieszczających się na terenie przedsiębiorstwa wykorzystano karty zbliżeniowe RFID UHF oraz specjalne tagi umieszczane od wewnętrznej strony na szybie pojazdu.

Osiągnięte rezultaty

Rekomendujemy firmy PWSK jako solidnego partnera w biznesowych systemach RFID –  dyrektor Biprohut , pan Grzegorz Luboiński

Wdrożony system kontroli dostępu do parkingu znacznie usprawnił ruch pojazdów przemieszczających się na terenie przedsiębiorstwa. Dzięki praktycznie bezobsługowemu działaniu, znaczne odciąża pracowników ochrony, którzy dodatkowo otrzymali narzędzie ułatwiające ich pracę. Dodatkowo zdyscyplinował pracowników odnośnie godzin pracy.

Zarząd firmy otrzymał narzędzie nie tylko kontroli przestrzeni zarządzanej firmy, ale możliwość wglądu w szczegółowe raporty o wszelkich ruchach osób i pojazdów.

Nasze starania oraz udane wdrożenie zostało nagrodzone miłym listem referencyjnym.

referencje-biprohutJeżeli interesują Ciebie takie automatyczne systemy parkingowe, skontaktuj się z naszym doradcą.

Zobacz pozostałe wpisy. Znajdź wiedzę i inspirację.

RFID w szpitalu - znakowanie sprzętu medycznego

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

ZOBACZ WPIS
Znak pokazujący kierunek ewakuacji

System nadzorowania ewakuacji RFID

W 2016 roku w Polsce wybuchło ponad 125 tysięcy pożarów. Wiele z nich na terenach zakładowych.
Czy RFID może jakoś pomóc? Tak, okazuje się, że technologia RFID znalazła swoje miejsce również w sferach tak delikatnych, jak identyfikacja osób w czasie ewakuacji, gdzie od niezawodności technologii zależy przecież ludzkie życie.

ZOBACZ WPIS