Czy warto inwestować swój czas i pieniądze w budowę i rozwój systemów RFID UHF?

Zdecydowanie TAK!

Technika RFID wymaga pewnych przygotowań, testów i wdrożenia, ale osiągnięte rezultaty mogą dramatycznie wpłynąć na procesy magazynowe, logistyczne, przemysłowe, czy w życiu codziennym.

Zrealizowaliśmy krótki filmik porównujący dwie metody identyfikacji przedmiotów:

  • kod kreskowy
  • znaczniki RFID

 

Zadaniem operatorów jest wprowadzenie do komputera identyfikatorów tych przedmiotów.  Od razu widać, ile czasu jest straconego na odszukiwanie kodu kreskowego i jego odczyt w porównaniu to techniki RFID, gdzie odczyt następuje zbliżeniowo, a odczytywane przedmioty mogą być nawet bardzo zabrudzone  (np. narzędzia do pracy w przemyśle lub budownictwie).

Na zdjęciu z prawej strony zastosowano czytnik RFID UHF 4m podłączony do uniwersalnego programu do ewidencji  – Narzędziownia 3.0.  Dzięki temu wszystkie wydawane pracownikowi przedmioty (narzędzia, sprzęt) są zapamiętane i ewidencjonowane w celu późniejszego rozliczenia.  Program autoryzuje pracowników za pomocą karty zbliżeniowej, która zastępuje konieczność drukowania lub wypisywania ręcznych pokwitowań.  Dzięki temu udało się osiągnąć tak wyśmienite wyniki, dokładność przy równoczesnej oszczędności czasu.

Pin It on Pinterest

Share This
ebook pomiar czasu w sporcie

Zarejestruj się i pobierz:

demo Programu Zawody

filmik "Jak ustawić anteny"

Poradnik "Elektroniczny Pomiar Czasu"

Darmowe dla osób zarejestrowanych.

Pamiętaj, nigdy nie udostępnimy
Twojego adresu email.
W każdej chwili możesz się wypisać.


Podaj swój główny adres email:
Klikając na ten link wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę PWSK dla celów marketingowych. Równocześnie zostałem poinformowany o możliwości trwałego usunięcia moich danych z zasobów firmy PWSK.

Chcę otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne.

Zapoznałem się z Polityką prywatności i ją akceptuję.


Dziękujemy! Pomyślnie dodano adres e-mail do listy!