Barcode VS RFID UHF

Porównanie szybkości pracy kodem kreskowym i RFID

Czy warto inwestować swój czas i pieniądze w budowę i rozwój systemów RFID UHF?

Zdecydowanie TAK!

Technika RFID wymaga pewnych przygotowań, testów i wdrożenia, ale osiągnięte rezultaty mogą dramatycznie wpłynąć na procesy magazynowe, logistyczne, przemysłowe, czy w życiu codziennym.

Zrealizowaliśmy krótki filmik porównujący dwie metody identyfikacji przedmiotów:

  • kod kreskowy
  • znaczniki RFID

Zadaniem operatorów jest wprowadzenie do komputera identyfikatorów tych przedmiotów.  Od razu widać, ile czasu jest straconego na odszukiwanie kodu kreskowego i jego odczyt w porównaniu to techniki RFID, gdzie odczyt następuje zbliżeniowo, a odczytywane przedmioty mogą być nawet bardzo zabrudzone  (np. narzędzia do pracy w przemyśle lub budownictwie).

Na zdjęciu z prawej strony zastosowano czytnik RFID UHF 4m podłączony do uniwersalnego programu do ewidencji  – Narzędziownia 3.0.  Dzięki temu wszystkie wydawane pracownikowi przedmioty (narzędzia, sprzęt) są zapamiętane i ewidencjonowane w celu późniejszego rozliczenia.  Program autoryzuje pracowników za pomocą karty zbliżeniowej, która zastępuje konieczność drukowania lub wypisywania ręcznych pokwitowań.  Dzięki temu udało się osiągnąć tak wyśmienite wyniki, dokładność przy równoczesnej oszczędności czasu.

Zobacz pozostałe wpisy. Znajdź wiedzę i inspirację.

RFID w szpitalu - znakowanie sprzętu medycznego

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

ZOBACZ WPIS