Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Przepustki i portiernia – kontrola ruchu pojazdów na terenie zakładu

Zarządzasz dużym zakładem pracy i masz problem z czasochłonnym wystawianiem przepustek, a kontrola ruchu osób i pojazdów jest źródłem licznych niedogodności? Na bramie robią się zatory, ludzie tracą czas i pogarsza się wizerunek firmy? Chcesz wiedzieć, kto odpowiada za degradację stanu infrastruktury drogowej i szlabanów? Rotacja pracowników sprawia problemy z odzyskaniem wydanych papierowych przepustek, co pozwala na poruszanie się po zakładzie byłym pracownikom?
System parkingowy RFID - kontrola ruchu

Nowoczesna portiernia – sprawne wystawianie przepustek osobowych

Wizerunek wielu firm bardzo cierpi z powodu zatorów na portierni. Ręczne wystawianie przepustek jest bardzo czasochłonne i irytuje gości.

System obsługujący portiernię – kontrola ruchu osobowego oraz samochodowego likwiduje ten problem, oraz odciąża portierów od żmudnej pracy.

Program do wystawiania przepustek rozróżnia kilka ich rodzajów:

  1. Przepustki stałe osobowe
  2. Przepustki jednorazowe
  3. Przepustki płatne i bezpłatne

Każda przepustka opatrzona jest datą, numerem kolejnym, imieniem i nazwiskiem, numerem dokumentu tożsamości, celem wizyty, marką i numerem rejestracyjnym pojazdu, statusem służbowym/prywatnym, oraz datą i godziną wjazdu.

Do każdej wpisanej do systemu przepustki wydawana jest plastikowa karta identyfikacyjna RFID. Otwiera ona wejście lub szlaban wjazdowy dla pojazdów.

Możliwe jest wystawienie przepustki tymczasowej dla firm podwykonawczych, kurierów, poczty i innych gości.

Oprogramowanie znacznie skraca czas przygotowania szczegółowych zestawień, które mówią ile, jakiego rodzaju i na kogo zostały wystawione przepustki.

Przepustki zarejestrowane w systemie mogą mieć nawet kilkuletni okres ważności. W przypadku zakończenia ich pracy automatycznie tracą ważność, nawet jeżeli pracownik nie zwróci ich na portiernię.

Ewidencja i kontrola wjazdu pojazdów na teren zakładu pracy

Pracownik wyposażony w taką przepustkę podjeżdża do szlabanu na bramie, a umieszczony tam czytnik błyskawicznie ją wykrywa. Czytnik otwiera szlaban, równocześnie rejestrując godzinę wjazdu.

Podczas wyjazdu, pracownik ochrony kontroluje zatrzymany pojazd, odbiera od kierowcy dokumentację rozładunkową, kartę dostępu i otwierając za jej pomocą szlaban, rejestruje godzinę wyjazdu. Automatycznie aktualizowana jest książka ewidencji wjazdu/wyjazdu pojazdów.

program do wystawiania przepustek. Kontrola wjazdu pojazdów na teren zakładu.

Poziom bezpieczeństwa może być jeszcze bardziej podniesiony instalując dodatkowe czytniki kart RFID w punktach odwiedzanych przez gości. Potwierdzi to wizytę i jej długość.

Przepustki stałe dodatkowych pasażerów pojazdu mogą być odczytywane bez konieczności wysiadania za pomocą czytnika mobilnego obsługiwanego przez ochronę.

Przepustki i Portiernia - Zarządzanie wjazdem pojazdów na terenie zakładów przemysłowych

Pojazdom uprzywilejowanym, jak policja, ambulans, CBA, ochrona otwiera szlaban z pilota.

Więcej o kontroli wjazdu na teren zakładu za pomocą szlabanów parkingowych przeczytasz tutaj: system parkingowy RFID.

Rozliczenie kosztów eksploatacji dróg wewnętrznych, placów i parkingów

Kontrola ruchu pojazdów na terenie zakładu pracy jest wzbogacona o szczegółowe raporty ukazujące:

  • Zestawienie dla każdej z firm korzystającej z dróg i placów wewnętrznych, kto i kiedy przeszedł lub przejechał przez bramę we wskazanym zakresie czasu.
  • Ilość wjazdów pojazdów w rozbiciu na kategorie samochodu, markę, konkretne okresy.
  • Historia wejść i wyjść dla konkretnej osoby lub pojazdu do wglądu przez policję.
  • Ilość osób i pojazdów zarejestrowanych w danym momencie przez system z podziałem na firmy.
  • Raport pokazujący ilość wjazdów samochodów w rozbiciu na przepustki bezpłatne i płatne.
  • Elektroniczna książka ewidencji wjazdu/wyjazdu pojazdów.

Zgodnie z przepisami przepustki tymczasowe muszą być przetrzymywane przez 5 lat. W związku z tym wszystkie dane są archiwizowane.

Kontrola ruchu pojazdów – zarządzaj wjazdami i wyjazdami, zyskaj czas oraz bezpieczeństwo

Nowoczesny system przepustek wdrażają firmy, którym zależy na poprawie wizerunku, zwiększeniu przepustowości na bramie, poprawie kontroli pracowników i bezpieczeństwa zakładu. System dokładnie rozliczy koszty eksploatacji dróg wewnętrznych.

Alternatywą jest pozostanie przy żmudnie wypisywanych przepustkach ręcznych, kolejkach zirytowanych gości przed bramą i braku analizy podstawowych faktów niezbędnych do zarządzania przez kadrę kierowniczą.

Opisz nam swój aktualny proces kontroli wejścia i wjazdu przez bramę. Nasi doradcy podczas konsultacji telefonicznej wskażą możliwe rozwiązania.

“Zastosowanie technologii RFID bardzo przyspieszyło obsługę pracowników, wyeliminowało wystawianie i drukowanie dokumentów papierowych”.

– Prezes Zarządu Marian Worobiec, Park Przemysłowy Blachownia

Przeczytaj także:

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Kategorie

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!