RFID Blog

RFID w szpitalu - znakowanie sprzętu medycznego

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

Przejdź do strony »
Linie organizacji ruchu na terenie magazynu

Organizacja wewnątrzzakładowego ruchu wózków widłowych z wykorzystaniem RFID

Organizacja ruchu wewnątrzzakładowego jest jednym z istotniejszych elementów bezpieczeństwa pracy w każdym zakładzie produkcyjnym. Ruch osób i wózków widłowych wpływa bezpośrednio na jakość pracy, a jego odpowiednia organizacja zmniejsza liczbę wypadków w zakładzie. Jak zapobiegać wypadkom z udziałem wózków widłowych? Rozwiązaniem tego problemu jest system detekcji wózków i osób wykorzystujący RFID.

Przejdź do strony »
Znak pokazujący kierunek ewakuacji

System nadzorowania ewakuacji RFID

W 2016 roku w Polsce wybuchło ponad 125 tysięcy pożarów. Wiele z nich na terenach zakładowych.
Czy RFID może jakoś pomóc? Tak, okazuje się, że technologia RFID znalazła swoje miejsce również w sferach tak delikatnych, jak identyfikacja osób w czasie ewakuacji, gdzie od niezawodności technologii zależy przecież ludzkie życie.

Przejdź do strony »
Znakowanie hotelowych ręczników tagami RFID

Systemy RFID w hotelu. Jak zapobiec kradzieży ręczników?

Kradzież wyposażenia hotelowego to wbrew pozorom niezwykle częsty problem. Według Polskiej Izby Hotelarstwa w 2016 roku aż 30% klientów hoteli zabierało ze sobą „pamiątkę” z pobytu. Najczęściej kradzionymi akcesoriami były ręczniki hotelowe i poduszki, ale także szlafroki, piloty, czajniki elektryczne oraz inne wyposażenie. W obliczu wysokich kosztów takiego zjawiska warto zastosować skuteczne rozwiązanie zapobiegające ponoszeniu tego typu strat – oznakowanie RFID.

Przejdź do strony »
Zabezpieczenia tagami RFID w handlu detalicznym

RFID w handlu, czyli jak skorzystać na postępie technologicznym

Jak podaje Forbes, kierownictwo amerykańskiej sieci supermarketów Walmart przyznało, że w samym tylko 2013 roku spółka straciła 3 miliardy dolarów potencjalnego zysku w związku z niewłaściwym zarządzaniem asortymentem.
Doszło do sytuacji, w której zasobność magazynów rosła szybciej niż ilość sprzedaży, a pomimo tego wiele produktów widniało w systemie jako niedostępne.
Dlaczego? Bo nikt nie wiedział, gdzie tak właściwie się znajdują.

Przejdź do strony »
System parkingowy RFID - kontrola ruchu

Przepustki i portiernia – kontrola ruchu pojazdów na terenie zakładu

Zarządzasz dużym zakładem pracy i masz problem z czasochłonnym wystawianiem przepustek, a kontrola ruchu osób i pojazdów jest źródłem licznych niedogodności?

Na bramie robią się zatory, ludzie tracą czas i pogarsza się wizerunek firmy?

Chcesz wiedzieć, kto odpowiada za degradację stanu infrastruktury drogowej i szlabanów?

Rotacja pracowników sprawia problemy z odzyskaniem wydanych papierowych przepustek, co pozwala na poruszanie się po zakładzie byłym pracownikom?

Przejdź do strony »
Darmowy ebook - czy RFID jest dla Ciebie? RFID Polska

Sprawdź czy system RFID
jest dla Ciebie!

  • Zobacz na czym polega system RFID.
  • Poznaj praktyczne przykłady wykorzystania RFID.


Zaznacz, jeżeli zgadzasz się z polityką prywatności, możliwością usunięcia swoich danych i chcesz otrzymywać materiały szkoleniowe i informacyjne w postaci PDF, wideo i maili.