Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

Szybkie wyszukiwanie akt sądowych z RFID

Ewidencja dokumentacji sądowej to jedna z najważniejszych czynności w sądzie. Niestety odszukiwanie akt to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie. Teraz możesz skrócić wyszukiwanie akt sądowych i teczek do kilku minut. To możliwe dzięki łatwemu w obsłudze i w pełni bezpiecznemu systemowi RFID Navigator dla sądów.
Wyszukiwarka akt sądowych - RFID Navigator

Jak przyspieszyć odszukiwanie akt sądowych?

Jeśli pracujesz w sądzie, to na pewno dbasz o bardzo dokładną ewidencję akt sądowych w archiwach. Niestety nawet mimo najlepszej organizacji zdarza się, że teczka z aktami danej sprawy ląduje nie w tym miejscu co trzeba. Wyszukiwanie zagubionych akt trwa nawet tygodniami.

Na szczęście teraz możesz uniknąć żmudnego poszukiwania teczek, a wyszukiwanie akt po sygnaturze skrócić do zaledwie kilku minut. Jak to zrobić? Potrzebne są tylko 3 elementy.

etykiety RFID,
mobilny lokalizator RFID.
Elementy systemu wyszukiwania akt sądowych RFID

Jak działa wyszukiwanie akt sądowych RFID?

Każda zarejestrowana w systemie teczka posiada naklejoną etykietę RFID, na której nadrukowana jest sygnatura akt. Program do prowadzenia archiwum i zarządzania dokumentacją archiwalną działa, współpracując z czytnikiem.

Wyszukiwarka akt sądowych - kolektor akt

Wszystkie operacje wyszukiwania akt odbywają się za pomocą mobilnego lokalizatora RFID (czytnika), który jak po sznurku prowadzi użytkownika do miejsca przechowywania konkretnej teczki.

Chcąc wyszukać konkretną teczkę w szafach archiwum wystarczy wprowadzić poszukiwaną sygnaturę akt do czytnika i rozpocząć wyszukiwanie. Gdy zarejestruje on sygnał radiowy pochodzący z etykiety RFID danej teczki, automatycznie powiadomi o jej wykryciu.

Mobilny lokalizator akt RFID jest bardzo prosty w obsłudze i gwarantuje wysoką skuteczność wyszukiwania i ewidencji akt.

Odszukaj teczki i akta sądowe w kilka minut

Zarządzanie dokumentacją archiwalną nie należy do prostych zadań. Ręczne przeszukiwanie pokoju pełnego zarchiwizowanych dokumentów i ewidencja akt zajmują wiele godzin. W przypadku gdy czynność trzeba powtórzyć w kilku, klikunastu, czy kilkudziesięciu pomieszczeniach znalezienie teczki z aktami może zająć tygodnie.

Oprogramowanie do obsługi archiwum sprawi, że skrócisz czas poszukiwań. Tak, to możliwe. Wdrażając nasze rozwiązanie już po kilku minutach od wejścia do archiwum będziesz wiedzieć czy poszukiwana teczka z aktami znajduje się w tym pomieszczeniu, a jeśli tak, to w którym miejscu. 

Pełne bezpieczeństwo danych i szybkie wdrożenie

RFID Navigator dla sądów posiada jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – zupełnie nie ingeruje w inne sądowe systemy informatyczne oraz nie gromadzi, ani nie przetwarza żadnych danych osobowych. Funkcjonowanie wyszukiwarki RFID sprowadza się jedynie do wprowadzenia do systemu sygnatury akt, identyfikatora etykiety znajdującej się na teczce oraz (opcjonalnie) informacji o lokalizacji danych akt. 

System wyszukiwania akt sądowych RFID jest również bardzo łatwy do wdrożenia. Stanowi niezależne rozwiązanie, a jego implementacja trwa maksymalnie 2 dni.

Działa niezależnie. Nie wymaga synchronizacji

Odpowiednia architektura systemu sprawia, że dla poprawnego działania nie wymaga on synchronizacji. Brak dostępu do sieci nie stanowi żadnego problemu dla systemu wyszukiwania akt, ponieważ mobilny lokalizator i program komputerowy działają zupełnie niezależnie.

Odszukiwanie akt sądowych RFID bez Wi-Fi

Odpowiednie oprogramowanie na komputerze i mobilnym lokalizatorze to dodatkowe uproszczenie pracy z systemem do wyszukiwania akt. Wystarczy wydrukowanie i zakodowanie etykiety RFID, żeby mobilny czytnik mógł ją odszukać.

Co zyskasz wdrażając system do odszukiwania akt sądowych?

Przede wszystkim diametralnie skrócisz czas potrzebny na ich odnalezienie. Tak szybkie wyszukanie dokumentów to prawdziwy przełom w pracy sądów. Zaoszczędzone godziny, dni, a nawet tygodnie są bezcenne.
Trwale i wyraźnie oznakowane akta sądowe dzięki etykietom RFID.
System wyszukiwania akt oparty na nowoczesnej technologii RFID, nieingerujący w żadne dane przechowywane i przetwarzane w archiwach sądowych, ani innym oprogramowaniu sądowym.
Przeskok technologiczny w zakresie oznaczania, identyfikacji i wyszukiwania akt.

Wyszukiwanie zaginionych akt może zająć zaledwie kilka minut! Przyspiesz odszukiwanie akt z systemem RFID Navigator

Nie trać cennego czasu na ręczne przeszukiwanie szaf z aktami. Odszukiwanie i ewidencja akt sądowych przestanie wreszcie być żmudnym obowiązkiem. Oprogramowanie do składnicy akt pomoże Ci z codziennymi zadaniami i ułatwi Twoją pracę.

Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą, żeby przedstawić szczegółową ofertę.

Jeśli chcesz zapytać o program do prowadzenia archiwum w Twoim sądzie, możesz też do nas napisać, albo zadzwonić przechodząc od strony kontaktowej.

Przeczytaj także:

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Kategorie