Planujesz wdrożyć RFID w swojej firmie? Skorzystaj z Bonu na cyfryzację. Złóż wniosek do 20 października 2021. Sprawdź szczegóły dofinansowania »

System Kontroli Bagażu firmy PWSK wdrożony na kolejnym lotnisku Kraków Balice

Wykorzystując technologię RFID, opracowaliśmy nowatorski System Kontroli Bagażu wspomagający pracę służb celnych. Pozwala on na szybką identyfikację bagaży, których zawartość nie została oclona. Z systemu korzystają już międzynarodowe polskie lotniska: Katowice–Pyrzowice i Gdańsk.
Kontrola bagażów na lotnisku za pomocą RFID

Nowe wdrożenie: Port Lotniczy w Balicach

System kontroli bagaży RFID Polska został już wdrożony na nowym terminalu przylotowym międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach oraz w Porcie Lotniczym im. L. Wałęsy w Gdańsku. Rozwiązanie szybko uzyskało pozytywną opinię pracowników służby celnej.

Kolejne wdrożenie – tym razem  na lotnisku w Balicach również zakończyło się sukcesem.

Niniejszym potwierdza się owocną współpracę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z firmą PWSK (RFID Polska) przy realizacji zakupu i wdrożenia Systemu RFID kontroli celnej bagażu […]. Współpraca ta […] pozwala zarekomendować firmę PWSK jako oferenta nowoczesnej technologii automatycznej kontroli bagażu oraz bardzo rzetelnego wykonawcę tego systemu […].

Dobrze dopracowany i niezawodny system został nagrodzony listem referencyjnym wystawionym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Identyfikacja podejrzanego bagażu

Problem identyfikacji podejrzanego bagażu istnieje na lotniskach od zawsze, a pomysłowość przemytników przekracza kolejne granice. Mimo że celnicy mają swoje sposoby na szybką identyfikację bagażu z jego właścicielem, czasami są one jednak zawodne. Z pomocą przyszły chipy i technologia RFID.

Automatyczna kontrola bagaży

Nowoczesny System Kontroli Bagażu zaprojektowany przez inżynierów RFID Polska wspomaga walkę służby celnej z próbami uniknięcia przez pasażerów kontroli celnej oraz uiszczenia cła. Tym samym eliminuje nielegalne towary przemycane w walizkach. Zapewnia zwiększoną, automatyczną kontrolę bagażów przechodzących przez hol na lotnisku.

Konstrukcja systemu i oprogramowania gwarantuje pewność działania i wygodę użytkowników oraz pasażerów.

Na całość składa się autorski program komputerowy RFID Polska obsługujący przejście pomiędzy terminalem przylotowym a pozostałym terenem lotniska. Umożliwiają to specjalnie do tego dobrane szybkie i niezawodne czytniki RFID dalekiego zasięgu oraz zamaskowane anteny RFID UHF.

System w wersji standardowej podnosi wykrycie nieoclonych towarów aż o 95%.

Przeczytaj także:

Darmowy ebook

Jak zarządzać procesami firmy z RFID?

Zobacz także

Kategorie

Darmowy e-book 8 schematów wdrożeń RFID

Pobierz e-booka

Zanim opuścisz naszą stronę pobierz bezpłatnego e-booka, w którym znajdziesz 8 sprawdzonych schematów wdrożeń systemów RFID.

Wykorzystaj je w swojej firmie!