Kontrola bagażów na lotnisku za pomocą RFID

System Kontroli Bagażu firmy PWSK wdrożony na kolejnym lotnisku Kraków Balice

Wykorzystując technologię RFID, opracowaliśmy nowatorski System Kontroli Bagażu wspomagający pracę służb celnych. Pozwala on na szybką identyfikację bagaży, których zawartość nie została oclona. Z systemu korzystają już międzynarodowe polskie lotniska: Katowice–Pyrzowice i Gdańsk.

Nowe wdrożenie: Port Lotniczy w Balicach

System kontroli bagaży RFID Polska został już wdrożony na nowym terminalu przylotowym międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach oraz w Porcie Lotniczym im. L. Wałęsy w Gdańsku. Rozwiązanie szybko uzyskało pozytywną opinię pracowników służby celnej.

Kolejne wdrożenie – tym razem  na lotnisku w Balicach również zakończyło się sukcesem.

Niniejszym potwierdza się owocną współpracę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z firmą PWSK (RFID Polska) przy realizacji zakupu i wdrożenia Systemu RFID kontroli celnej bagażu […]. Współpraca ta […] pozwala zarekomendować firmę PWSK jako oferenta nowoczesnej technologii automatycznej kontroli bagażu oraz bardzo rzetelnego wykonawcę tego systemu […].

Dobrze dopracowany i niezawodny system został nagrodzony listem referencyjnym wystawionym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Identyfikacja podejrzanego bagażu

Problem identyfikacji podejrzanego bagażu istnieje na lotniskach od zawsze, a pomysłowość przemytników przekracza kolejne granice. Mimo że celnicy mają swoje sposoby na szybką identyfikację bagażu z jego właścicielem, czasami są one jednak zawodne. Z pomocą przyszły chipy i technologia RFID.

Automatyczna kontrola bagaży

Nowoczesny System Kontroli Bagażu zaprojektowany przez inżynierów RFID Polska wspomaga walkę służby celnej z próbami uniknięcia przez pasażerów kontroli celnej oraz uiszczenia cła. Tym samym eliminuje nielegalne towary przemycane w walizkach. Zapewnia zwiększoną, automatyczną kontrolę bagażów przechodzących przez hol na lotnisku.

Konstrukcja systemu i oprogramowania gwarantuje pewność działania i wygodę użytkowników oraz pasażerów.

Na całość składa się autorski program komputerowy RFID Polska obsługujący przejście pomiędzy terminalem przylotowym a pozostałym terenem lotniska. Umożliwiają to specjalnie do tego dobrane szybkie i niezawodne czytniki RFID dalekiego zasięgu oraz zamaskowane anteny RFID UHF.

System w wersji standardowej podnosi wykrycie nieoclonych towarów aż o 95%.

Zobacz pozostałe wpisy. Znajdź wiedzę i inspirację.

RFID w szpitalu - znakowanie sprzętu medycznego

RFID w szpitalu i służbie zdrowia

Technologia RFID umożliwia bezkontaktową identyfikację obiektów  aparatury medycznej i pacjentów. Coraz częściej zyskuje na znaczeniu w organizacji działalności placówek służby zdrowia. Z powodzeniem wspiera szpitale, kliniki, czy domy opieki, gdzie pomaga efektywniej kontrolować zasoby i zarządzać majątkiem, pracą lekarzy, a także leczeniem pacjentów.

ZOBACZ WPIS
Znak pokazujący kierunek ewakuacji

System nadzorowania ewakuacji RFID

W 2016 roku w Polsce wybuchło ponad 125 tysięcy pożarów. Wiele z nich na terenach zakładowych.
Czy RFID może jakoś pomóc? Tak, okazuje się, że technologia RFID znalazła swoje miejsce również w sferach tak delikatnych, jak identyfikacja osób w czasie ewakuacji, gdzie od niezawodności technologii zależy przecież ludzkie życie.

ZOBACZ WPIS